Kas osta uus domeeninimi? Kaitske oma isiklikku teavet

Seadsite oma Facebooki profiili privaatseks. Hoiate oma e-posti aadressi turvaliselt ja ainult sõprade käes. Te ei postita kunagi oma avalikesse profiilidesse midagi liiga privaatset.


Miks sa jagaksid uue domeeninime registreerimisel oma isiklikku teavet kogu maailmaga?

domeeninimi

Jep. Domeeni registreerimisel on teie nimi, telefoninumber, e-posti aadress ja isegi kodune aadress kõigile nähtav. See tähendab, et kui te ei maksa domeeni privaatsuse eest, mis võib olla väärt umbes 10 dollarit aastas, mille maksate oma teabe kaitsmiseks.

Kas soovite rohkem teada saada? Lugege edasi ja vaadake, mis on domeeni privaatsus ja kuidas seda oma domeenile rakendada.

Mis on domeeni privaatsus?

Nagu Vikipeedia seda määratleb, on Whois „päringu- ja reageerimisprotokoll, mida kasutatakse laialdaselt päringute tegemiseks andmebaasidest, mis talletavad registreeritud ressursse või Interneti-ressursi omistajaid”. Selle protokolli kaudu saab igaüks hõlpsalt otsida mis tahes domeeninimesid ja vaadata sellega seotud isiklikku teavet.

Sellel on mõned praktilised kasutusalad, näiteks:

 • Domeeninime registreerimise tuvastamine.
 • Võimaldades tehniliste probleemide lahendamiseks hõlpsalt ühendust võtta.
 • Domeeni taga oleva inimese või ettevõtte reaalse identiteedi saamine.

Kuid üksikisikuna saavad selle andmebaasi kaudu jagatud teavet kuritarvitada rämpspostitajad, identiteedivargused ja teised inimesed, kes otsivad teie isiklikku teavet.

Hea uudis on see, et saate selle isikliku teabe peita Whoisi protokolli ja avalikkuse eest, ostes oma domeeni registripidaja kaudu domeeni privaatsust. Teie kontaktteabe loetlemise asemel loetleb andmebaas teie registripidaja kontaktteabe, nii et kõik, kes soovivad teiega ühendust võtta, peaksid kõigepealt minema läbi teie registripidaja. (Või mõnel juhul peaks neil uurimiseks olema kohtukutse.)

Kuidas kaitsta oma teavet?

Niisiis, kuidas selle funktsiooni sisse lülitada, et saaksite oma isiklikku teavet kaitsta? See on asi, mida saab oma domeeni registreerimisel seadistada. Kui märkate lisandmoodulit „Domain Whois Privacy”, minge edasi ja lisage see ostukorvi. See maksab tavaliselt umbes 10 dollarit aastas domeeni kohta, nii et see, kui teil on ainult mõned domeenid, ei tohiks see olla rahaline koormus.

Sõltuvalt teie registripidajast võite leida, et teie ost sisaldab juba domeeni privaatsust.

Kui olete oma domeeni juba registreerinud, saate selle privaatsusseade ikkagi lisada. See on järgmine:

1. Kontrollige, kas teie teave on privaatne

Kõigepealt kontrollige, kas teie teave on privaatne, külastades seda namecheap.com/domeins/whois ja sisestage oma domeeninimi.

Alguses näib olevat palju teavet, kuid kerige lehte veidi edasi ja märkate selliseid ridu nagu “registreerija nimi”, “registreerija tänav” ja “registreerija telefon”. Kui mõni neist näeb välja nagu teie teave, pole te domeeni privaatsust lubanud.

Kui teil on domeeni privaatsus, näete selle asemel puhverserveri teavet. Näiteks näeb registreerija nimi välja nagu „DOMAIN PRIVACY SERVICE FBO REGISTRANT”.

2. Luba privaatsus

Whoisi privaatsuse lubamise protsess varieerub sõltuvalt ettevõttest, mille kaudu olete oma domeeninime registreerinud. Näiteks kui kasutate Bluehostit, külastage lihtsalt juhtpaneeli jaotist „Domeeni privaatsus”, kontrollige domeene, millele soovite privaatsust lisada, ja minge kassasse.

Enamiku domeeniregistripidajate jaoks peaksite saama privaatsuse lubada kuskil oma konto piirkonnas „Domeenid“. Muul juhul võtke Whoisi privaatsuse ostmiseks ühendust klienditeenindusega.

Kas vajate domeeni privaatsust?

Domeeni privaatsus pole kõigile vajalik. Näiteks võivad mõned ettevõtted soovida hoida oma kontaktteavet avalikkuses, et lisada oma domeenile usaldusväärsust ja julgustada inimesi nendega vajadusel ühendust võtma..

Sel juhul kasutatakse tavaliselt ettevõtte e-posti aadressi, telefoninumbrit ja aadressi, seega pole ohtu, et isiklik teave välja pääseb.

Kui olete eraisik, kes haldab hobiblogi või alustate vabakutselist karjääri, võib siin olla isiklikku teavet, mida te ei soovi maailmaga jagada. Sel juhul on teie teabe kaitsmine täiesti mõistlik.

Kas see on seda väärt?

Mõned inimesed väidavad, et domeeni privaatsus pole seda väärt, sest kui keegi soovib teie teavet leida, leiaksid nad selle kuskilt mujalt. Teised arvavad, et saavad rahulikult puhata, kuna vähem rämpspostitajaid võtab nendega ühendust ja nende teave on vähem kättesaadav. Ausalt, see on kõik teie enda otsustada ja see, millega tunnete end mugavalt, kuid kas poleks mõtet aastas puhata vaid 10 dollarit??

Alternatiiv

Kui soovite, et mõni teie teave oleks privaatne ja selle muud osad oleksid kättesaadavad, on olemas ka alternatiivid. Näiteks võite loetleda P.O. oma koduse aadressi asemel saate luua ainulaadse e-posti aadressi, mida kasutatakse lihtsalt oma domeeni registreerimiseks, ja / või isikliku telefoninumbri kaitsmiseks võite saada tasuta Google’i häälnumbri (kui elate USA-s).

Lihtsalt teadke, et tahtliku valeandmete esitamine võib teie domeeni vastavalt ICANN-i juhistele peatada.

Kas domeeni privaatsusseadetes on muudatusi??

Kuigi need privaatsuse valikud on praegu paigas, räägitakse domeenireeglite tulevastest muudatustest.

Vastavalt Elektrooniline Piirifond, ICANN (ülemaailmne domeeniasutus) kaalub praegu ettepanekut, mis piiraks ärilistel eesmärkidel kasutatavate saitide domeenide privaatsust. Ärieesmärgid võivad tähendada mis tahes tulu teenimist, näiteks reklaamide paigutamist oma saidile.

See kujutab endast riski vabakutselistele, sooloblogijatele ja teistele isikutele, kes soovivad hoida oma teavet privaatsena, kuid teenivad siiski oma saidiga raha.

Praegu pole selge, kas see ettepanek läbib juhatuse hääletuse, kuid vahepeal saate oma teavet siiski kaitsta puhverserveri registreerimisteenuse kaudu.

Nii väikese tasu eest ja kuna seda on üsna lihtne lubada, ei tohiks olla põhjust mitte kaitsta teie kui üksikisiku privaatsust. Kas kavatsete oma teavet privaatsena hoida või eelistate, et see oleks kõigile kättesaadav? Andke meile kommentaaride jaotises teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map