Kas avaldate oma ajaveebis sidusettevõtte linke?

Kui panite oma esimese sidusettevõtte lingi oma blogisse, kas mõtlesite kunagi, kas peaksite lugejatele lingi olemusest rääkima? Paljud ajaveebi pidajad küsivad, kas see on õige asi. Teiste arvates võib sidusettevõtte kokkuleppe avaldamine mõjutada nende tulusid.


Kas peaksime lihtsalt laskma igal blogijal otsustada, mida teha nende enda soolestiku põhjal? Selgub, see pole nii lihtne. Jätkake lugemist, et teada saada, kas peaksite sidusettevõtte linke avalikustama ja kuidas.

sidusettevõtte lingid ajaveebis

Kas peate avaldama sidusettevõtte lingid?

Kui elate Ameerika Ühendriikides, on vastus sellele küsimusele kahtlemata JAH. FTC on koostanud suunised, mis reguleerivad kinnituste avaldamist. Põhimõtteliselt peab iga kord, kui saate tasuta toote ülevaatamiseks, lisate oma sisusse sidusettevõtte lingi, kirjutate spondeeritud postitust või saate muud laadi hüvitist, peate sisaldama ka avalikustamist.

FTC avalikustamise juhised kehtivad nii blogimisplatvormide kui ka sotsiaalsete võrgustike jaoks. Kui teie ajaveebi või sotsiaalmeedia kontod saavad kaebusi teie kohta, et te ei järgi neid avalikustamisjuhiseid, võite sattuda FTCga hätta ja pöörduda kohtusse.

Mis siis saab, kui te ei ela USA-s?

FTC on USA-s asuv organisatsioon, nii et kui te ei ela Ameerika Ühendriikides, olete väljaspool nende jurisdiktsiooni. Kuid see ei tähenda, et teil pole millegi pärast muretseda. Alustuseks tutvuge oma piirkonna juhistega kinnituste avaldamise kohta. Kas teil pole selle teema kohta juhiseid? See ei tähenda jällegi, et need juhised teid ei mõjuta.

Oletame näiteks, et teie sidusettevõtte lingid toetavad USA-s asuvat ettevõtet, kuid asute väljaspool USA-d. Kui saate piisavalt kaebusi, võib FTC minna pärast teie toetatavat ettevõtet, kuna nad reklaamivad teie saidi kaudu ja reklaamid ei järgi FTC juhiseid.

Ärgem isegi kaaluge juhiseid. Sidusettevõtete linkide avalikustamine võib siiski olla hea mõte. Miks?

See aitab luua usalduse oma publikuga.

Kui olete huvitatud usalduse suurendamisest, tasub kaasata ka avalikustamine, eriti kui suur osa teie vaatajaskonnast on pärit USA-st, kus sidusettevõtete linkide ja sponsorluste avalikustamine on muutumas üha tavalisemaks ja eetilisemaks. Kui seda õigesti tehakse, võib teie vaatajaskond toetada teid nende siduslinkide kaudu, mis suurendaks teie tulusid.

Kuidas te lingid avalikustate??

Nüüd, kui teil on parem idee, kas peaksite oma blogis või sotsiaalmeedia kontodel avaldama või lisate selle, vaatame, kuidas avaldada kinnitusi ja sponsorlust.

Ehkki FTC suunised ei anna kõigile sobivat lähenemisviisi, kirjeldavad need mitmeid asju, mida peaksite tegema ja mida ei tohiks teha..

Peaasi, et avalikustamine oleks selge ja silmatorkav.

Tehes avalikustamise “selgeks ja silmatorkavaks”, soovitab FTC oma .com Avalikustamise dokument et blogijad “paigutavad teabe avalikustamise võimalikult lähedale käivitatavale nõudele” ja “võtavad arvesse erinevaid seadmeid ja platvorme, mida tarbijad saavad kasutada reklaami ja kogu vastava avaldamise vaatamiseks”. Avalikustamisele hüperlingistamisel on soovitatav hüperlink sildistada ja see ilmselgeks teha. Te ei tohiks panna lugejaid teabe avaldamise otsimiseks kerima, samuti ei tohiks te lubada neil enne avalikustamise nägemist ostu sooritada.

Vaatleme mõnda näidet.

EI: Lisate ajaveebipostitusse sidusettevõtte lingi ja lisate lõpus lahtiütluse, milles väidetakse, et postitus võib sisaldada siduslinke.

See ei vasta FTC juhistele, eriti kui sidusettevõtte lingi ja avalikustamise vahel on hüperlingid, mis võiksid lugeja kergesti tähelepanu enne tähelepanu juhtida, enne kui ta selle avalikustamiseks teeb. Samuti pole selge, millised lingid on sidusettevõtte lingid, ja te ei ole paigutanud avalikustamist käivitatava nõude (siduslingi) lähedale.

Jah: Lisate ajaveebipostitusse avalduse otse pärast sidusettevõtte linki, näiteks „Avalikustamine: see on siduslink, mis tähendab, et kui külastate selle lingi kaudu näidet.com ja ostate selle toote, saan komisjonitasu. Ärge muretsege – hind on teile endiselt sama! ”

On tõsi, et avalikustamise kohta on palju viise. Asi on selles, et see avalikustamine paigutatakse kohe lingi kõrvale, et lugejad ei saaks sellest ilma jääda.

Ei: Oma blogipostituses suunate lugejaid tutvuma oma avalikustamislehega ja seejärel linkima sellele.

Sellest üldiselt ei piisa. Peate lingi otse oma ajaveebi postituses avalikustama ja tegema selgeks, milliseid linke sponsoreeritakse.

Jah: Vahetult pärast sidusettevõtte linki mainite: „Märkus: see on sidusettevõtete link, mis tähendab, et saan toote eest selle lingi kaudu hüvitist. Lisateabe saamiseks külastage minu avalikustamise lehte. ”

Sel juhul on teie avalikustamine käivitusnõude lähedal ja lingi olemus on teile selge. Lingid oma ajaveebi avalikustamislehele on valikuline, kuid saate seda teha, kui soovite täpsustada, ilma et oleksite oma postituses liiga sõnakas.

Ei: Lisate oma külgribale tekiteabe avaldamise, lootes katta kõiki saidil asuvate sidusreklaamide linke, olenemata sellest, millisel lehel või ajaveebi postituses lugeja asub.

Kahjuks on see näide FTC silmis endiselt ei-ei. Nad ei soovi, et teie avalikustamist eraldaks teie käivitustermin sõltumatu graafika või teabe kaudu. Kui teie saidi külastajad loevad teie ajaveebi mobiilseadmes, eraldatakse külgriba sageli sisust ja seda tõenäoliselt ei näe.

JAH: Avaldate sidusettevõtte lingi ja osutate lugejatele täieliku avalikustamise juurde. Näide: „See on siduslink, mis tähendab, et selle lingi kaudu ostetud esemete eest saame hüvitist. Lisateabe saamiseks vaadake meie külgriba lahtiütlemist. ”

Nagu FTC väidab: “Kui kerimine on vajalik, kasutage teksti- või visuaalseid näpunäiteid, et julgustada tarbijaid kerima, et neid avalikustada”, nii et see on aktsepteeritav viis suunata lugejad teie avalikustamisele.

Boonuse näpunäide: Kui jagate sidusettevõtte linke Twitteris või Facebookis, saate veenduda, et lugejad saavad lingi olemusest aru, lisades enne toote tutvustamist avalduse, näiteks „Kuulutus”, „Sidusettevõtte link”, „Sponsorlus” või muu sarnase teabe..

Lisateabe saamiseks näidete ja kinnitusteabe jagamise kohta oma blogi lugejatega lugege kindlasti läbi FTC .comi avalikustatav dokument.

Kuidas suhtute sidusettevõtete linkide avalikustamisse? Kas sa teed seda? Kas tunnete, et blogijad peaksid seda tegema? Andke meile kommentaaride jaotises teada.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map