Ghost Blogging Platvormi uurimine 2015. aastal – üksikasjalik ülevaade

Kummitus on suhteliselt uus ajaveebiplatvorm, mis tuli välja alles paar aastat tagasi 2013. aastal. See sai alguse Kickstarteri projektist, mille lõi asutaja John O’Nolan.


Oli ilmne, et projekt mõjus veebiarendusringkondadele tõesti tõsiselt, sest enam kui 5000 toetajat lõpetasid ühisrahastuskampaanias osalemise. 25 000 naela eesmärk oli täielikult kustutatud, kuna ühe kuu jooksul koguti 196 362 naela..

Ghost on veebisaitide arendamise platvorm, mis on keskendunud ühele ja ainult ühele asjale: ajaveebi pidamisele. Ilma lisafunktsioonide ja kelladeta & viled, ei midagi. Lihtsalt blogimine.

Platvormi taga olev idee pole kaugeltki uudne idee – WordPress endal on sarnased juured, kuid WP on sellest ajast saanud uskumatult mitmekülgse sisuhaldussüsteemi, mis sobib igasugusteks eesmärkideks. Kummitus, lubab siiski, et selle põhirõhk on alati sisu avaldamisel; Kõige olulisemad on lihtsus ja lihtne kirjutamine.

Lühidalt, kui eeldate, et Ghost saab teha kõike, mida WordPress teeb, siis jääb teil üks asi puudu. Selles postituses vaatlen põhjalikult seda, mis Ghostist on saanud 2015. aastal ja kas see vastab tõele eesmärkidele, mille O’Nolan selle alguses seadis.

Käin üle kogu kirjastamissüsteemi, alates esimesest registreerumisest kuni lõpliku postituseni.

Ghost konto loomine

Ghostiga alustamise esimene samm on registreerumine kell Ghost.org. Mulle meeldib kohe veebisaidi minimaalne kujundus. Seal on palju tühja ruumi ja minu jaoks on see peaaegu alati hea asi.

Ghost-Sign-Up

Järgmisel lehel küsitakse teilt, kuidas soovite oma blogi alustada (pidage meeles ka oma e-posti aadressi kinnitamist). Teil on kaks võimalust:

Ghost-Start-Options

 • Ghost Pro – teie saiti majutatakse platvormil Ghost. Teie domeen näeb välja nagu teie domeen.ghost.io. Hinnakujundus algab 8 dollarist kuus, kuid saate 14-päevase tasuta prooviversiooni. Seda meetodit kasutan ülevaatamiseks.
 • Ise majutatud – saate koodi alla laadida, oma serverisse üles laadida ja oma kohandatud domeenil Ghostit kasutada. Ma ei käsitle seda meetodit selles postituses, vaid keskmise kasutajana on teatanud mitte nii soodsalt installimisel.

Pärast Ghost Pro klõpsamist kuvati mulle see ekraan. Siin täidate oma ajaveebi pealkirja ja selle aadressi. Teil on võimalus neid mõlemaid hiljem kohandada, kui meelt muudate.

Kummituse URL

Pärast oma ajaveebi nime ja URL-i valimist suunati mind mu Ghosti juhtpaneelile. Ülaosas oli tervitussõnum (see on hajutatav), mis andis mulle natuke teavet armatuurlaua kasutamise kohta.

Samuti suunas see mind sinise nupu „kirjuta postitus” juurde, mis oli suurepärane koht alustamiseks.

Ghost-Dashboard

Uue postituse loomine

Kui olete sellele sinisele nupule vajutanud, peate nüüd seadistama loodud domeeni jaoks uue kasutajakonto (peate seda tegema vähemalt ühe korra iga uue domeeni jaoks).

Võite ajaveebi pealkirja uuesti sisestada (see peaks olema juba eelmisest sisestusest automaatselt täidetud), sisestage oma nimi (see kuvatakse iga teie avaldatud postituse allosas), sisestage kasutaja e-posti aadress ja valige parool.

Uus-kummitus-ajaveeb

Klõpsasin nuppu „OK, teeme seda” ja ootasin ärevusega, kuni järgmine leht laaditakse. Lõppude lõpuks oleks see tõenäoliselt ülevaate suurim osa.

Ghosti kogu mõte on vinge, uskumatu, lihtne kirjutamiskogemus. Nii et ma teadsin, et kui ma ei armastaks seda, mida ma järgmisena nägin, ei loeks ma tõenäoliselt oma kasutajakogemust õnnestunuks.

Nii et ma ootasin… ja ootasin… ja ootasin (minu ühendus võib kohati olla aeglane, grr!). Siis lõpuks saabus järgmine ekraan.

Kummitus-õpetus

See polnud postituse toimetaja, mida ma ootasin. Selle asemel esitati mulle lühike õpetus, kuidas Ghostiga kirjutada, lisaks mõned Markdowni põhitõed.

Märkus. Kui te veel ei teadnud, pole Ghostil sellist visuaalset redigeerijat nagu WordPress. Selle asemel kirjutate Markdownis. Markdown on teksti HTML-i kirjutamise süntaks, mis põhimõtteliselt tõlgib teie teksti vormindatud väljundiks.

Pärast lühikese lugemise saamist tabasin menüü ülaosas nuppu „+ Uus postitus” ja minu postituse redaktor laadis koheselt.

Ghost-Post-Editor

Minu esimene mõte: mis?

Seal pole midagi. Absoluutselt mitte midagi. Ei mingit TinyMCE-d, pole tööriistariba, vaid mõned väga nõrgad read, mis jagasid ekraanil kolm välja: postituse pealkiri, toimetaja (kuhu kirjutate Markdownis oma postituse) ja vormindatud väljundi eelvaade.

Ghostist saadud reportaažide põhjal teadsin, et toimetaja riisutakse, kuid ma ei osanud ette kujutada, et see üsna maha võetakse. Ma polnud päris kindel, kust või kuidas alustada.

Märkasin sisestusvälja paremas ülanurgas väga pisikest ikooni, tähisega M. See on lihtsalt vaevumärgatav. Klõpsamisel ilmub väike hüpik koos mõne põhilise Markdown-süntaksi teabega.

Markdown-Help

Siin on hüpik.

Markdown-põhitõed

Selle infoga relvastatud, hakkasin kirjutama. Ma kirjutasin, kirjutasin, kirjutasin ja kirjutasin veel. Põhimõtteliselt ükskõik, mis mulle pähe tuli. Proovisin kõiki vormindamisvõimalusi, õppisin otseteid ja põhimõtteliselt lihtsalt blogisin.

Võtsin aega ja võtsin iga tähemärgi välja, sest tahtsin tunda, kuidas lahtiharitud ja eemaldatud liides minu kirjutamist mõjutab.

Esiteks: kui te ei tunne juba Markdownit (nagu mina), siis on esimesed minutid tüütud, sest peate selle väikese M-ikooni mitu korda klõpsama, et õppida, kuidas julgustada, kaldkirjastada, linkida , bullet-point või muul viisil oma teksti vormindada.

Kuid süntaksit on tegelikult üllatavalt palju õppida. Eriti suureks abiks olid klaviatuuri otseteed. Suutsin üsna kiiresti üsna hea voogu saada.

Kui olin testimise lõpetanud, tühjendasin selle lehe ja siis alustasin uuesti kirjutamist. Dokumenteerisin Ghost platvormil oma mõtetest umbes 200 sõna. Seejärel astusin sammu tagasi, et mõelda selle üle, mis mulle (siiani) oli kirjutamiskogemusest meeldinud ja mitte. Siin on mõtted

Mida ma armastasin:

 • Esmapilgul tundub vahetu eelvaade tõesti kena. Valge ruumi keskne kujundus ja armas kerge tüpograafia panevad teid seda vaatama.
 • Kogu see valge ruum aitas kindlasti mu mõtetel paremini kirjutada, nagu ma kirjutasin. Ma pole kunagi aru saanud, kui palju parem teie mõistus töötab, kui pole kirjutusruumi segamiseks tarbetuid ikoone, tööriistaribasid jne..

Ghost-Input-Problem

Mida ma ei armastanud:

 • Kui klõpsate salvestamiseks CTRL + S, hüppab nurka tüütu väike roheline teatis, mis annab teile teada, et sisu on salvestatud. Jah, see püsib vaid mõni sekund, kuid siiski; selle pidev ilmumine hakkas mulle üsna kiiresti närvidele käima.
 • Nii kaunis kui eelvaade on, võib seda häirida, kui teksti ekraan ilmub kahel küljel. Ma pole täiesti kindel, kummale poole ma peaksin vaatama.
 • Kui hakkasin täitma rohkem kui ühte lehte, märkasin, et eelvaade ja sisend pole alati joondatud. See tähendab, et osa redaktoris nähtavast sisust ei ole eelvaates nähtav. Minu jaoks kahandas see tõesti kirjutamiskogemust ja näen kindlasti, et pika vorminguga sisu koostamisel muutub see oluliseks ebameeldivuseks.

Kui olete postituse kirjutamise lõpetanud, võite klõpsata otse rippmenüü „Salvesta mustand” peidetud nupul „Avalda” või klõpsata rippmenüü kõrval olevat mutrivõtmeikooni, et avada mõned täiendavad sätted.

Kummitusseadistused

Need seaded võimaldavad teil lisada postituse pildi, kohandada postituse URL-i, kavandada avaldamise kuupäeva, pääseda juurde täielikule eelvaatele, määrata postitus teisele autorile ja sisestada metaandmeid (pealkiri + kirjeldus). Samuti saate postituse muuta leheks või kuvada postituse oma veebisaidil otse nendes seadetes.

Seadistasin seaded vastavalt vajadusele, seejärel avaldasin postituse. Siin on väljund. Seekord lasen teil kohtunikul olla. Kas sulle meeldib see? Kas sa arvad, et see on natuke liiga minimaalne? Kas sa vihkad seda? Andke mulle kommentaarides teada, mida arvate.

Kummitus-väljund1
Ghost-Output2

Muud kummitusfunktsioonid & Seadistused

Siin pole tegelikult palju muud rääkida. Seadetes on teil mõned võimalused, näiteks logo lisamine, oma ajaveebi kaanepildi lisamine, paari loetavuse seadete muutmine, navigeerimise kohandamine jne..

Kummitus-seaded1

Samuti saate oma saidile lisada uue teema. Võite üles laadida kohandatud koodiga teema ZIP-faili või haarata sellest midagi Ghost’s Marketplace (saadaval on nii tasuta kui ka esmaklassilised).

Ausalt öeldes ei tundunud turul olevad teemad nii muljetavaldavad. Enamik neist näib siin-seal muudetud väheste värvide ja ekraanivideinidega 2-3 disainimalli iteratsioonidena. Isegi tasuliste teemade hulgas pole midagi, mis mulle tegelikult silma paistaks.

Kuna Ghost on suhteliselt uus, on valik väga piiratud. Mõnda aega võib teel näha edukat turgu, kus on palju funktsionaalseid disainilahendusi. Praegu pole seda aga juhtunud.

Mähkimine üles

Lõpetan oma ülevaate viimase pilguga plussidele ja miinustele.

Plussid:

 • väga ilmne (ja kiiduväärt) pingutus stressivaba, lagunenud kirjutamise nimel
 • Markdown-süntaksi võib alguses olla valus kasutada, kuid see muutub kiiresti hõlpsaks õppimiseks ja kasutamiseks
 • tagaosa kujundus on ilus

Miinused:

 • kirjutamiskogemuses on veel arenguruumi
 • reaalajas eelvaade võib kohati häirida, sest teksti sisestamise ajal kuvatakse tekst ekraani kahel küljel
 • käsitsi salvestades kuvatakse nurgas iga kord häiriv väike roheline hüpik
 • reaalajas eelvaade ja sisestusväli pole alati joondatud
 • Kummituste turg on väga piiratud
 • armatuurlaud pole eriti funktsionaalne – natuke liiga eemaldatud, et olla kasutajale tõeliselt kasulik

Kas ma lülitan lähitulevikus WordPressilt üle Ghostile?

Absoluutselt mitte. Kuigi ma usun ja austan kindlasti seda, mida Ghost üritab saavutada, ei usu ma, et see on veel päris olemas.

Aga teate mida?

See on okei. Päriselt on.

Mul pole vähimatki ootust, et Ghost saavutab oma maksimaalse potentsiaali. Ma ei näe kunagi Ghostit kui midagi, mis asendab WordPressi – WP on praegu Ghostile liiga arenenud ja funktsionaalne, et isegi konkureerida, lisaks on sellel uskumatult lojaalne kasutajaskond. Kuid ma näen, et Ghostil on oma koht veebiarenduse maailmas.

Koht, kus kasutajad saavad keskenduda ajaveebidele ja lihtsalt ajaveebidele.

Sellepärast jälgin ma Ghostil kogu ülejäänud 2015. aastat ja pärast seda. Mida sa arvad?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map