3 levinumat mõjutaja turundusvigu (ja kuidas neid vältida)

Kui olete ajaveebi ajakirjanik, kuulete iga päev tonne turundustingimusi. Olete tõenäoliselt rahul selliste fraasidega nagu otsimootori optimeerimine, sisuturundus ja sotsiaalmeedia turundus, kuid kas olete mõjutusturunduse jõudu kunagi mõjutanud??


Võib-olla olete seda proovinud ja see ei läinud kuigi hästi või äkki mängite lihtsalt selle idee nimel. Ükskõik millises staadiumis olete, on oluline mõista, millist taktikat kasutada, et teie pingutused tasuvad end ära.

Alustuseks uurige, mis on mõjutaja turundus ja milliseid kolme viga vältida ning õppige, kuidas mõjutaja turundust võimendada viisil, mis reklaamib ja kasvatab teie ajaveebi.

mõjutaja turundus

Mis on mõjutaja turundus?

Mõjutajaturundus on suhete loomine oma tööstuse juhtidega, et aidata teie sõnumil laiema publikuni jõuda. Mõjutajate turunduse üks näide on oma niši populaarse blogija e-kirja saatmine ja palumine neil oma viimast postitust piiksutada.

Idee on see, et kuna neil on nii suur jälgimine ja tugev klientide lojaalsus, muutuvad nende järgijad teie liikluseks.

3 levinumat mõjutaja turundusvigu

Mõjutajate turundus on ülilihtne mõiste, kuid sellest mõistetakse sageli valesti. See pole alati nii lihtne, nagu iga kord, kui avaldate uue postituse, paari e-kirja saatmine. Siin on kolm viga, mida blogijad kipuvad mõjutajate turundamisel tegema:

1. Mõjutajaga kõigepealt mitte tegelemine

Mõjutaja mainimine teie viimases säutsus ei taga retweeti. Samuti, kui saadate mõjutajale e-kiri (kui neil pole aimugi, kes te olete), lähevad teie kirjad tõenäoliselt otse prügikasti kausta.

Mõjutajad saavad iga päev palju sõnumeid, millega on raske sammu pidada. Neil Patel, näiteks aruanded, mis saavad päevas üle 400 e-kirja.

Saate oma e-posti silma paista, tagades, et mõjutaja tunneb teid ära. Umbes kuu aega (vähemalt) enne, kui olete jõudnud mõjutajateni, võtke nendega ühendust, et nad saaksid teiega tuttavaks. Siin on vaid paar viisi:

 • Kommenteerige nende ajaveebi ja sotsiaalmeedia postitusi
 • Jagage nende blogipostitusi (ja mainige neid kindlasti, et nad seda näeksid!)
 • Retweetige nende säutsu
 • Saatke neile sõbralikku meilisõnumit, mida ei reklaamita ise, näiteks osutades lahkelt lingile või muule tema saidi probleemile

Need on alustamiseks vajalikud põhitõed, kuid looge siiski julgelt. Näiteks võite postitada Twitterisse pildi, mis näitab, et kasutate oma toodet – ja armastate! (Lisage kindlasti oma säutsu nende Twitteri käepide.)

2. Mõjutajate küsimine ebaolulise sisu jagamiseks

Mõjutajate turunduse nii lihtsa määratluse korral võib olla liiga lihtne sattuda mõttemaailma, et vajate vaid oma tööstuse juhi ühte aktsiat. Kõik, mida peate tegema, on ühe e-posti teel pildistamine ja kui nii, siis on teil liiklus, millest olete alati unistanud.

Kuid mis tahes vanal teemal aktsiate küsimine on ajaraiskamine. Nagu mainitud, on mõjutajad hõivatud ja nad saavad iga päev selliseid taotlusi. SEO-ajaveebi ajakirjanik ei kavatse raisata aega oma jälgijatega treeningpostituse jagamisele. (Sel juhul olete tõenäoliselt sihitud valedele mõjutajatele!)

Isegi kui nad tunnevad ära teie nime või näo, vajavad nad teie sisu jagamiseks ikkagi põhjust. Võite paluda SEO-tööstuse juhil piiksutada teie SEO-taktikat käsitlevat artiklit, kuid kui teie ajaveebi postitus hõlmab samu asju, mida inimesed on varem kuulnud, siis kuidas on selle jagamisest kasu??

Kui mõjutajad saavad teie sisu jagada, peab see mingil moel oma lugejate või kaubamärgiga kajastuma.

Siin on vaid paar ajaveebi postituse tehnikat, mis võivad suurendada teie juhtivõimalusi teie sisu jagamisel:

 1. Kasutage tsitaate või tõstke esile juhtumianalüüs otse mõjutajatelt, kellele plaanite sihtida. Kui saate neilt eelnevalt otsepakkumise, näiteks eksperdi ümardamise kohta, on see veelgi parem! Kui neid teie sisus mainitakse, muutub teie blogipostitus kohe nende kaubamärgi jaoks asjakohaseks.
 2. Esitage alternatiivne vaatenurk mõjutaja hiljutisele ajaveebi postitusele. See ei toimi alati hästi, eriti kui solvate mõjutajat, kuid kui pakute mõistliku alternatiivse perspektiivi, mis paneb inimesi mõtlema, on suur võimalus, et mõjutaja jagab postitust, kuna see on nende lugejate jaoks asjakohane.
 3. Blogi mõjutaja nišis oleva uudisväärt teema kohta. Kui see on teema, mida mõjutaja esimest korda kuuleb, jagavad nad tõenäoliselt teie sisu uudiste algse allikana. Kuid selleks, et see oleks efektiivne, peate üldiselt loole teisi lööma ja see peaks olema piisavalt šokeeriv, kui mõjutaja seostub sellega emotsionaalselt ja soovib, et tema järgijad tunneksid sama moodi.

Osalesin hiljuti eksperdi ümar ametikoht kirjutanud Saskia Smit.

Märkasin kohe teisi mõjutajaid, kes sotsiaalmeedias sama postitust jagasid, nii et küsisin Saskialt tema edu kohta. Ta ütles mulle järgmist:

„Asjatundliku roundup-artikli tegemise juures on suurepärane see, et see annab teile võimaluse suhelda oma ala mõjutajatega. See on olnud vähem kui 24 tundi postituse ilmumisest alates, kuid see on juba minu seni kõige edukam postitus üle 90 sotsiaalse aktsiaga.

Saatsin kindlasti kõigile osalejatele kiire e-kirja, kui postitus reaalajas käivitus, et neid tänada ja kutsuda neid oma vaatajaskonnaga jagama.

Mul oli hea meel näha, et paljud neist jagasid postitust mitme platvormi vahel. Kuna see on suhteliselt uus ajaveeb, olen tulemustega väga rahul.

See pole mitte ainult toonud mulle uut liiklust, vaid peaksin ka kogemusest paar külalise postitust saama – ma ütleksin, et see on olnud kõikehaarav edu! ”

3. Suurimate nimede sihtimine tööstuses

Kuigi see ei ole tingimata viga omaette, pole liiga kõrge tulistamine tavaliselt teie parim panus. Seda seetõttu, et kõik üritavad oma tööstuse tippjuhte oma postitust jagada ja enamasti pole mõjutajatel lihtsalt seda kõike võimalik teha.

See tähendab, et jõupingutused, mida teete mõjutajate turundamiseks, võivad teie postitusi kunagi jagamata saada vähe tulemusi.

Kui soovite aga suhelda oma nišis asuvate keskastme mõjutajatega, saavad nad tõenäoliselt vähem jagamistaotlusi ja neil on rohkem aega teiega tõeliselt ühenduse loomiseks – pidage siiski meeles, et nad on endiselt hõivatud, nii et austage oma aega.

Ütleme nii, et sihite võimalikult suurt nime. Võite saada ühe aja jooksul blogitud postituse ja vaadata liikluses tohutut teravust, kuid kui kaua sinna kohale jõudmiseks kulus?

Kui sihite keskmise taseme mõjutajaid või teisi blogijaid, kes asuvad just teie kohal, ei pruugi te näha liikluses sama vahetut teravust, kuid tõenäoliselt jagatakse teie sisu sagedamini, mille tulemuseks on üldine liiklus.

Põhimõtteliselt võivad need kolm viga maksta teile palju aega, muutes teie pingutused kasutuks. Peamine on tõeliste suhete loomine. Siis, kui õige aeg on käes, võite küsida ühiskondlikku osalust või mainida nende uudiskirja.

Lihtsalt mäleta: Mis tahes valdkonna juhid on hõivatud inimesed ja kui nad hakkavad midagi veebis turustama, siis see on sisu, mida nad usaldavad inimestelt, keda nad tunnevad.

Te ei pea olema parimad sõbrad, kuid kui loote praegu väikeseid suhteid, näete tulevikus palju hüvesid.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map