9 parimat veebirakenduste veebiredaktorit

Mis on kodeerimise järgmine parim asi? Koodiredaktor muidugi!


Kooditoimetajad on programmeerijate lehesõdade teine ​​olulisem põhjus (esimene neist on koodivorming).

Mõne jaoks on Vim ainus mõistlik toimetaja, kes eales loodud, samas kui teistele sobib naeruvääristamiseks kõik, mis ei sobi Emacs’i sissejuhatuse moodi spiraalselt peas keerleva Emaci maailmaga. Kui otsite halvasti tähelepanu, peate vaid minema programmeerimiskogukonda ja alustama sellist teemat nagu „Miks ma arvan, et X (vali mõni populaarne koodiredaktor) imeb / on parim”, haarake natuke õlut ja lõõgastuge.

Argumendid, vastuargumendid ja solvangud hoiavad kogu öö arutelus ja sellest eemal ning kogu niidi jahtumine võtab mitu kuud aega.

Küsimus on: miks?

Muidugi, inimestel õnnestub kõigest palju ära teha, kuid arvan, et koodiredaktorid on programmeerijate jaoks eriti olulised. Tüüpiline programmeerija veedab peaaegu kogu oma aja (rohkem kui 98%, kui peaksin panustama) valitud koodiredaktorile. Nad teavad toimetaja ümber käia – selle tugevusi, nõrkusi, piiranguid, keeriseid ja varjatud kalliskive.

Miski pole masendavam kui see, et peate koodi kirjutamise ajal vaeva nägema toimetajaga (mõelge, kui tüütu see on, kui peate pika klaviatuuri ja kiireloomulised meilid uuele klaviatuurile salvestama!). Kooditoimetajad vähendavad vaimset hõõrdumist ja võimaldavad teil olla produktiivsemad, mistõttu nad on nii olulised ja saavad nii palju tähelepanu.

Mis on parim koodiredaktor?

Ausalt, ma ei julge isegi sinna minna! �� ��

Kui olete tegelenud veebiarendusega, tahan siiski mõelda mõne alternatiivi – veebikoodiredaktorid!

Lühidalt öeldes on need toimetajad, mis asuvad täielikult kaugserveris ja millele pääseb juurde brauseri kaudu.

Kõlab imelikult, eks?

Ka mina tundsin seda, kui puutusin nendega kokku 3-4 aastat tagasi. Miks kurat peaks keegi tahtma kõik lollile brauserile üle anda?

Kas see suudab konkureerida isegi looduslikult installitud koodiredaktoriga?

Selgub, et enamikul juhtudel ja eriti veebiarenduse puhul on vastus jah. Nüüd, kui ma pole oma põhimeediumiks võrgutoimetajaid omaks võtnud, kasutan neid üha enam konkreetsetes stsenaariumides.

Enne kui mõtleme, milliseid kooditoimetajaid seal kasutada saab, peatagem ja mõelgem, millal on veebipõhistel kooditoimetajatel mõistlik.

Null seadistamine

Ma ei tea sinust, kuid oma lemmiktoimetaja seadistamine uues süsteemis endale meelepäraselt ei ole midagi, mida ootan. Pistikprogrammid, teemad, fondid, otseteed, katkendid, seaded. . . Seal on lõputu nimekiri asju, mida tuleb tasakaalustada enne, kui kogu asi saab kasutatavaks. Midagi on lihtne kahe silma vahele jätta, ainult et hiljem ärrituge, kui teie töövoog on katkenud.

Seevastu pole veebiredaktoriga midagi pistmist, kui esimene seadistus on läbi. Ametlik ehitamine, värskendamine, öine ehitamine, toetatud platvormid, süsteemi arhitektuur, FTP sünkroonimine, CI / CD torustikud – ükski neist ei oma tähtsust, kui teil on brauser!

Koostöö

Sagedamini kui probleemide lahendamisel või silumiseks peate tegema koostööd teiste arendajatega.

Traditsiooniline koodiredaktor pole selleks loodud – koodide üheaegseks redigeerimiseks, kommenteerimiseks või esiletõstmiseks pole ruumi ning sellele on keeruline tuge lisada..

Andmete ohutus

Arvestades, et täna pole ühelgi projektil versiooni juhtimist, mis tähendab, et koodi koopia on hoidlas kogu aeg olemas. Siiski võib juhtuda, et versioonikontrollist ei piisa:

 • Unustate vastloodud kohustusi lükata ja sülearvuti süttib.
 • Teil on muid olulisi faile ja andmete prügilaid, millega teie kood interakteerub, ehkki need pole reaalajas rakenduse osa. Mis juhtub nendega, kui sülearvuti süttib?

(Okei, tundub, et olen kinnisideeks, kui sülearvutid süttivad, aga saate asja, eks ?!)

Distsipliini jõustamine

Sellele võib vaidlustada ka arendaja õiguste kohtus (kui selline asi on olemas), kuid tõsi on see, et arendajad ohverdavad oma kapriise harva üldise hüvangu nimel.

Näiteks võtab raske alamteksti harrastaja kunagi täielikult omaks JetBrainsi suurepärased toimetajad ja leiab kõik võimalused, et osutada oma mäluvaesele olemusele ja aeglasemale jõudlusele.

Sama kehtib vahekaartide ja tühikute kohta (või isegi kahe tühiku vahekaartide ja nelja tühiku vahekaartide kohta) – olete naiivne, kui arvate, et teie meeskonna programmeerijad ei lukusta sarvi.

Sellistel juhtudel on veebipõhine toimetaja õnnistuseks – otsustate projektide sätted (isegi selle, kuidas koodi vormindada) ja see keeldub lihtsalt töö vastuvõtmisest, kuni see vastab kõigile standarditele. Võib-olla karm üksikisiku suhtes, kuid projekti jaoks suurepärane!

Nüüdseks on mul kasutusjuhud otsa saanud, nii et lähme unustagem, milline on meil valik veebikoodiredaktorite osas, eriti veebiarenduse puhul.

JSFiddle

Kuigi JSFiddle ei saa täieõiguslikku tekstiredaktorit asendada, see on kuratlikult hea töö ühekordsete esiplaanide skriptide käsitlemisel.

See on nii populaarne, et Q&Sellised saidid nagu StackOverflow toetavad juba JSFiddle’i linkide manustamist otse oma platvormile.

Asjade kiireks alustamiseks pakub JSFiddle alguses mõnda katlamaja; mis tähendab, et kui soovite hankida näiteks reaalajas käivitatud demo, peate ainult klõpsama vastavat nuppu ja alustama koodi kirjutamist. Kui olete vajutanud nupule Salvesta, salvestatakse „viiul” ja saate püsiva URL-i (vaadake seda minu loodud tobedat viiulit: https://jsfiddle.net/tuqd76c4/ ja pange tähele, et saate muudatusi teha ja uue loomiseks vajutage Salvesta) selle URL-i versioon).

JSFiddle teeb elukestva veebiarenduse jaoks toimivaks platvormiks järgmist:

 • Tasuta kasutamine (peidetud tasu ega freemium’i funktsioonid puuduvad). JSFiddle toetab ennast reklaamide kaudu (vähemalt alates kirjutamisest) ja ülaltoodud ekraanipildi vasakus alanurgas näete Adobe’i reklaami.
 • Koodikoostöö funktsioonid – sobivad ideaalselt koos kontseptsioonide, intervjuude jms koostamiseks.
 • Mitu paigutust, kirjasuurused, heledad / tumedad teemad jne.
 • Koodivormindamine (korrastamine), eeldatav tugi linteritele (CSS ja JS) ja palju muud.

Ja nüüd, sob, sob, halbade asjade jaoks:

 • JSFiddle on puhtalt esiotsa toimetaja. Teil pole võimalust oma lemmikkeelt kodeerida ja käivitada.
 • Siin puudub failide ja kaustade kontseptsioon (või selle jaoks üleslaaditavad failid). Teil on ainult üks koodiruum, hoolimata sellest, kui palju seda on.
 • JSFiddle’i ei saa kasutada koodi hostimiseks teie serveris. Kood peab olema JSFiddle’is ja kogu aeg avalik.
 • CI / CD torustikku ei saa ehitada, Giti kasutada jne.

Sellegipoolest on JSFiddleil oma armas koht ja see paistab särama, kui peate ideede tõestusmaterjalid välja valima ja valguse kiirusega koostööd tegema. See on ja jääb peamiseks identiteediks veebitoimetajate seas.

CodeSandbox

CodeSandbox võib mõelda palju võimsamale ja terviklikumale JSFiddle’i võtmetele. Oma nimele tõsi, CodeSandbox pakub täielikku koodiredaktori kogemust ja liivakastide keskkonda esiotsa arendamiseks.

CodeSandbox on tõeline jõumasin ja magus, magus toode. Kui prooviksin loetleda kõik selle eelised, oleks mul paber otsa saanud, kuid siin on mõned tapja omadused:

 • Npm tugi: Jah, võite lisada palju pakette, mis on saadaval npm.
 • Failid, kaustad, moodulid: Saate oma koodi jagada mitmeks failiks, lisada pilte avalikku kausta / eemaldada pilte ja moodustada / importida mooduleid vastavalt oma äranägemisele. Töövoog peegeldab moodsa moodulipaketi oma, nii et te ei pea (peaaegu) midagi seadistama.
 • Tugi TypeScriptile, kuum uuesti laadimine, GitHubi eksport, staatiline faili hostimine jne.
 • See on üles ehitatud Monaco toimetaja, sama metsaline, kes võidab lemmiku VSCode toimetaja. See toob sõrmeotste juurde võimsad funktsioonid, näiteks „Minge siia”, „Viidete leidmine” ja vajaliku reageerimise!
 • Katkendi tugi domeenile Emmet
 • Integreeritud DevTools, virnastamine, veakatted, testimisraamistikud (Jest), klahvid ja palju muud.
 • Võimas klõps kohalike projektide otse importimiseks CodeSandboxi.

Ehkki CodeSandboxi tasuta versioon ei toeta privaatset koodi, saate selle funktsiooni hankida (ja suurendada üldisi suurusepiiranguid), aidates neil Patreon nii vähe kui 5 dollarit kuus (makske mida soovite, kuni 50 dollarit kuus).

CodeAnywhere

Üks probleem enamiku selles loendis olevate koodiredaktorite puhul (vähemalt seni) on see, et nad loodavad, et hoiate koodi alati nende serverites või nõuate koodi käsurida kaudu regulaarselt sünkroonima.

Mitte nii CodeAnywhere.

Kõige tugevamalt on CodeAnywhere minu jaoks kaks eripära:

 • Eelnevalt ehitatud konteineripildid 72+ programmeerimiskeelte ja -raamide jaoks. See tähendab, et saate varustada uue arenduskeskkonna otse toimetaja seest! Muidugi hostitakse kood automaatselt vastloodud konteineris ja faile hakatakse seal otse kätte toimetama.
 • Ühendage ükskõik millega. Jah, sõna otseses mõttes ükskõik. Te ei ole kohustatud salvestama oma koodi CodeAnywherei serveritesse. Ükskõik, kas teie kood asub FTP-l, failijagamisplatvormidel, nagu Dropbox, Amazon S3, või keerukatel versioonikontrolli platvormidel, näiteks GitHub, saate hõlpsasti seadistada CodeAnywhere’i lugema ja sellest allikast kirjutama, kasutades koodiredaktorit puhtalt. . . Noh, koodide redigeerimine. ��

Veel üks asi, mida ma näen osutavat: kui teil pole ajaloo ja erinevuste vaatamise osas Gitiga rahul, võib CodeAnywhere tunda kergenduse ohke. Redaktor kasutab failide võrdlemiseks diferentsiaal-süsteemi, mis võimaldab teil võrrelda kahte faili kahe versiooni vahel (iga kord, kui faili salvestate, luuakse versioon).

Parandustega on siiski pisut tegemist – tasuta versioon võimaldab teil säilitada ainult ühte versiooni, samas kui väikseim tasuline plaan lubab maksimaalselt 20 versiooni. Üldiselt pole see probleem, kuna soovite harva vaadata kaugemale viimase 20. redaktsiooni, kuid kuna enamikul programmeerijatest on kombeks vajutada nuppu Salvesta paar korda minutis, võib see muutuda valusaks.

Kõike öeldes on CodeAnywhere kindel, meeldiv pakkumine neile, kes soovivad liikuda Pilve ja sinna jääda. �� Kuna minu volitused ulatuvad kaugemale esiotsa koodist, on see minu arvates väga soovitatav!

StackBlitz

Kui olete enamasti esiotsa ja ei saa VSCode liidesest eemalduda, StackBlitz loodi just teile.

Kas te ei näe midagi erilist? Ma ei teinud seda enne, kui kerisin natuke alla ja klõpsasin nuppu Nurk. Poom!

Arvake ära, see pole loodud tahtlikult VSCode moodi – see on üles ehitatud VSCode redaktorile! Nii palju, et saate installida laiendusi, otsida kaustadest ja korraldada faile täpselt nii, nagu tavaliselt VSCode eksemplarilt oodata võiksite.

Kuid oodake, on veel midagi!

Võib-olla olete märganud või mitte, et:

 • Ka kõik StackBlitzis loodud rakendused võetakse automaatselt kasutusele oma serverites! Niisiis, see äsja loodud nurgeline mänguasjarakendus hostitakse automaatselt saidil https://angular-yvyi2j.stackblitz.io/. Tõenäoliselt URL töötab endiselt (laaditakse aeglaselt, nagu võiksite oodata tasuta hostimisel)!
 • Saate projekti teha ja seda jagada. Jagamise ajal saate peenema kontrolli selle üle, mida teised saavad teha.
 • Saate luua ühenduse GitHubi hoidlaga ja lasta kood ka sealt otse tõmmata / lükata. Või võite projekti heas mõttes lihtsalt ZIP-failina alla laadida.

Kuid oodake, on veel midagi!

Tõsiselt! ��

Siin on StackBlitzi pakutavate ametlike funktsioonide loend:

 • Natiivne tugi Firebase’ile (mida ma ei kasuta isiklikult, aga hei, see on õnnistus neile, kes ei soovi sukelduda tausta tausta hämaratesse sügavustesse)
 • Intellisense, projektiotsing
 • Kuum uuesti laadimine kirjutades
 • Impordi npm pakette
 • Redigeeri võrguühenduseta, kui te pole ühendatud!

StackBlitz on täis (ilusaid) üllatusi, kui on vaja tõkkeid veebiarendusest ja juurutamisest eemaldada. VSCode manustamine oma veebisaidile ei ole enam unistuste asi!

AWS Cloud9

Cloud9 oli vaieldamatult esimene brauseripõhine IDE, mis pakkus tõsiseid funktsioone ja võttis kasutusele brauseri peatoimetajana toimetaja idee. Pole ime, et Amazon omandas selle hiljem ja tänapäeval, Pilv9 on osa AWS-i pakkumistest.

Kui olete isegi AWS-i platvormiga (või olete sellest huvitatud), on Cloud9 koht, kus otsite täiuslikku (okei, peaaegu täiuslikku) redaktorit. Vaatame, miks:

 • Cloud9 kasutamise eest lisatasusid ei võeta. Saate Cloud9 ühendada olemasoleva / uue AWS-i arvutusinstantsiga ja maksate ainult selle eksemplari eest. Samuti on võimalik SSH kaudu ühenduse luua kolmanda osapoole serveriga – täpselt tasuta! ��
 • Esmaklassiline tugi AWS-i serverita rakendustele (silumine jne)
 • Otsene terminali juurdepääs AWS-ile redaktori seest (ausalt, korralik sisemine toimetaja, vahelehega terminal on see, mida ma VSCode’is endiselt igatsen)
 • Toetatud on üle 40 programmeerimiskeele (Go, C ++, Ruby, Node, Python, PHP, Java … … vali)

Samuti on soovitavad Cloud9 koostööfunktsioonid, mis võimaldavad ülevaatusi / intervjuusid sujuvalt läbi viia.

Veel üks tapjafunktsioon on failis tehtud muudatuste video stiilis taasesitus, mis muudab ülevaatamise protsessi rõõmsaks:

Minu nõuanne?

Kui olete AWS-is, siis ärge oodake ja haarake Cloud9 just nüüd. Ja kui te pole veel pilves, kuid olete mõelnud liikuda, omaks AWS ja integreerige Cloud9 oma töövoogu. Kummalgi juhul ei saa paremat otsust teha!

CodeEnvy

CodeEnvy on võimas pilveredaktor, mis kasutab Dockeri konteinereid, et lasta teil käitada eelkonfigureeritud ja eraldatud arenduskeskkondi. See on üles ehitatud avatud lähtekoodiga Eclipse Che pilve IDE-le ning pakub palju mastabeeritavust ja DevOps-i võimalusi.

Alates kirjutamisest on CodeEnvy omandanud RedHat (mis lõbusalt on ka Oracle’i!).

Gitpod

Gitpod on pilve koodiredaktorite (või soovi korral IDE-de) värskendav ettevõtmine, mille eesmärk on hoida oma koodi alati testitud ja ajakohasena. Teisisõnu on see sügavalt integreeritud GitHubiga ja iga kord, kui lisate koodi, käivitab see teie testimis- ja CI / CD-torujuhtmed, veendumaks, et kood on alati 100% tervislik.

Tasub vaadata, kas teile meeldib VSCode kogemus ja soovite midagi, mis toetaks kõiki peamisi tausta- / kasutajakeeli ja -raamistikke (Django, Rails, Revel, teie nimetate seda).

Theia

Kui olete kõva SOLID fänn ja nit-picki tarkvara arhitekt, siis Theia IDE kõditab teie murede eraldamise luu. See on TypeScriptiga kodeeritud (viis punkti stiili eest kohe!) Kood IDE, millel on täiesti eraldi esiosa ja taust. Esiosa töötab brauseris, samal ajal kui taustprogramm võib asuda kõikjal – kohalikus masinas või pilves!

Kuid see pole veel kõik – kasutajaliidest saab käitada täiesti funktsionaalse isoleeritud brauserikeskkonnaga elektronide rakendusena, mis annab teile loomuliku töölauarakenduse ilme ja ilme, kui peaksite seda ihaldama..

Kodeerija

Ehkki nende veebisait ei ütle seda nii selgelt, Kodeerija on VSCode keskkond, mis on komplekteeritud serverisse, mida saab kasutada lokaalselt või pilves. Soovitatav konfiguratsioon on IDE käivitamine serverina pilves ja sellele brauseri kaudu kohalikule juurdepääsule. Nullivabade seadistuste jaoks on olemas eelehitatud Dockeri kujutised ja kui vajate tuge või kui teil on teistsuguseid vajadusi, siis äriplaan.

Järeldus

See hõlmab enam-vähem kõiki IDE-sid ja kooditoimetajaid alates nende kirjutamisest. Olen selles loendis välja jätnud kahte tüüpi pakkumised: need, mis on keskendunud üksnes intervjuudele ja millel pole täieõiguslikku keskkonda (välja arvatud muidugi meie armastatud klassikaline JSFiddle), ja need, mis ei paistnud midagi pakkunud sisuline ja sellel oli veidi rohkem kui klanitud avaleht.

Kui arvate, et midagi väärib siin viibimist, andke mulle sellest teada ja ma olen tänulik! ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map