10 parimat JavaScripti raamistikku, mida peaksite teadma

Kas alustate JavaScripti arendamist? Siit saate teada parimad raamistikud moodsa rakenduse loomiseks vähem aega.


JavaScripti (JS) raamistikud on üks eelistatuimaid platvorme dünaamilise kaasaegse rakenduse, reaalajas vestluse, e-kaubanduse, inventari, töötlemise ja palju muu loomiseks..

Väike või ettevõte, esiotsa või taustprogramm – JS sobib hästi kõigeks. Võib-olla olete kuulnud järgmistest JavaScripti kasutavatest saitidest.

 • Hulu
 • Flickr
 • Paytm
 • WSJ
 • Sõnaraamat

Uurime mõnda parimat JS-i raamistikku, mis on veebirakenduste arendamiseks turgudel saadaval.

NurgaJS

Nurga.js on populaarne avatud lähtekoodiga kasutajaliidese arendusraamistik, mida kasutatakse peamiselt dünaamiliste üheleheliste veebirakenduste (SPA) arendamiseks.

AngularJS edastab kogu sisu serverist brauserisse koos kõigi veebilehtede üheaegse laadimisega. Kui sisu on laaditud, ei laadita lehe mis tahes lingil klõpsamist kogu lehe sisu; selle asemel värskendab see lihtsalt lehe jaotisi.

Nurga JS arhitektuur

Suured organisatsioonid, nagu PayPal, Freelancer, LinkedIn, Lego, Hopscotch ja mitmed teised, võimendavad oma UI-d AngularJS-i abil.

Kõige olulisem erinevus traditsiooniliste ja nurga toitega saitide vahel on see, et Angular eeldab, et brauser ehitab lehe. See ei pane serverile palju koormust ja sellest tulenevalt kiirem lehtede laadimine.

Nurgal on hübriidrakenduste ioonilise raamistiku ajal NativeScripti loomulike rakenduste jaoks. Nurga all saab tingimusi, silmuseid ja kohalikke muutujaid lisada otse malli, jälgides, töödeldes ja kuvades kasutajalt andmete sidumise abil tehtud muudatusi. Nurga all on JSON-põhiste töötlemis- ja renderdamisvõimalustega dünaamilise renderdamisega töötamine lihtsam. Iga arendaja, kellel on oluliste esiotstarbeliste tehnoloogiate, nimelt HTML5, taust & Javascript saab õppida nurga JS üsna lihtsalt.

Nurk sõltus algselt TypeScriptist, mis võimaldab sellel olla avatud lähtekoodiga projektides järjepidevam. Viimase nurgaversiooni puhul on see aga palju enamat.

Sellel on ruuter ja see toetab vormide valideerimist olemuselt. See täiendab kasutajakogemust, juhtides lehtede vahel navigeerimist ning hallates kasutaja käitumist ja toiminguid.

Nurk on välja töötatud eesmärgiga muuta see modulaarseks, kontrollitavaks ja hooldatavaks. Seega on see suurepärane raamistik esiotsa arendamiseks.

Funktsioonid

 • Andmete sidumine – kahesuunaline andmete sidumise funktsioon säästab arendajaid palju koodi kirjutamast. See on andmete automaatne sünkroonimine mudeli ja vaatekomponentide vahel.
 • Mallid – brauser sõelub HTML-mallid otse DOM-i.
 • Sõltuvuse süst – js-l on sisseehitatud sõltuvuse süstimine (DI), mis aitab loomulikul arengul, mõistmisel ja testimisel.
 • Direktiivid – selle funktsiooni abil on lihtne luua kohandatud HTML-silte, mis toimivad nagu uued kohandatud vidinad. Seda saab kasutada ka DOM-i atribuutidega manipuleerimiseks.
 • Areng on tavalise HTML + Javascripti arendusega võrreldes kiirem, kui teil on Angular.js üle hea käsk
 • Seda saab konfigureerida nii MVC kui ka MVW arhitektuuris

AngularJS on platvormideülene raamistik. Kood on puhas, mõnus mõista ja sisaldab vähem vigu, mis on tingitud kontrolleri ja andmepõhisest renderdamisest.

Reageeri

Reageeri on kasutajaliidese rakenduste arendamiseks kasutatav raamatukogu. See ilmus 2013. aastal ja on olnud tänapäeva maailmas kõige kiiremini kasvav JS-i raamistik.

React.js on kõige eelistatavam, kui a suure jõudlusega ettevõtte rakendus tuleb selle kasutajatele edastada. Seda toidavad sellised kasutajaliidesed nagu Instagram ja Facebook.

Nurga ja reaalaja valimise vahel on olnud pidev sõda. React on nurgaga võrreldes paindlikum, kuna arendajad peavad tegema koostööd sõltumatute raamatukogudega, mille reageerimisaeg on suhteliselt parem. React on suurepärane, kui tegemist on väikeste ja kodakondsuseta funktsioonidega, mille väljundina võetakse vastu sisend- ja tagastuselemente. See keskendub JS ES6-le ja voolu saab kasutada tüübikontrolli võimaldamiseks Reaktis.

Igal Reacti projektil on erinev arhitektuur koos piiratud juhistega ja seetõttu on lihtne valesti minna. Reacti kasutatakse MVC mudelis peamiselt V-i jaoks (vaade), kuna kasutajaliidest saab värskendada, ilma et peaksite serverisse jõudma ja uut vaadet tooma.

Reageeri JS positsiooniAllikas: Keskmine

Kui rakendusel on mitu vaadet, on parim valik ReactJS, kuna iga vaate jaoks on vaja erinevat vidinat. Seejärel saab vaadetele visata mitmesuguseid komponente või vidinaid. Vaadete nurga kasutamine pole hea mõte, kuna see võib põhjustada palju tüsistusi ja soovimatuid probleeme. Seetõttu on ReactJS kõige parem kasutada vidinapõhiste vaadete loomiseks.

Funktsioonid

 • Komponendid: Reageerida on deklaratiivne ja komponendipõhine. UI-de loomiseks on veebilehed jagatud väikesteks komponentideks. Komponendi funktsioon on kasulik, kui tegemist on koodi säilitamisega suuremahuliste projektidega töötamisel.
 • JSX: JSX on javascripti laiend, mis näitab, et skript tuleb töödelda ja teisendada tegelikuks javascriptiks. JSX kasutas kodeerimise lihtsustamiseks Javascriptiga võrreldes lühemaid ja lihtsamaid süntakse.
 • Andmete sidumine: andmete ühesuunaline sidumine koos rakenduste infrastruktuuriga, mida nimetatakse Fluxi juhtelementideks. Ühesuunaline andmevoog muudab rakenduse põhjendamise lihtsaks ja Flux on muster, mis hoiab andmeid ühesuunalisena.
 • React.JS põhinev leht koosneb virtuaalne DOM. Iga DOM-objekti kohta on selle DOM-i objekti esitus (koopia).
 • Reaktorit saab üsna hõlpsalt kasutada koos teiste raamistikega, näiteks Angular.js, Backbone.js.
 • Reakti hooldamine on komponendipõhise arhitektuuri ja määratletud komponentide korduvkasutatavuse tõttu lihtne ja arusaadav.
 • Reaktsiooni saab kasutada serveripoolne kui ka kliendi poolel, võimaldades vajadusel renderduskoormuse jaotamist serverist kliendile.

React on SEO-sõbralik ja kiire esiotsa arendamiseks. Õppige täielik juhend siin.

Ember.js

Ember on ka avatud lähtekoodiga raamistik, mis võimaldab arendajatel luua ühe lehe ja suuri veebirakendusi. Ember on väga hinnatud raamistik, mis on ehitatud väga paindlikuks.

Ehkki Angular ja React on paindlikud ja vähem teadlikud, teeb Ember rakenduse kohta palju eeldusi ja paneb arendaja oma ootusi kinnitama..

Emberi ja muude oluliste tööriistade abil saab moodustada täieliku arendusvirna. Emberil on vidinapõhine lähenemine, mida nimetatakse Emberi komponentideks. Juhtraua paigutus ja Emberi taustarhitektuur võimaldavad kirjutada arendajatele oma rakendusepõhist HTML-silti.

Juhtraua integreeritud mallid värskendatakse automaatselt, kui alusandmed muutuvad koos oluliselt väiksema kodeerimisega. Veebisaidid meeldivad LinkedIn, Vine and Live kasutavad Emberit. Seda kasutatakse ka laua- ja mobiilirakenduste ehitamiseks.

Emberi üks tähelepanuväärsemaid kasutusviise on sees Apple Music, töölauarakendus. Emberil on võimas marsruutimissüsteem, võrreldes Reacti või Nurgaga.

Uuenduste korral on Ember ees paljudest raamistikest, sageli lisatakse uusi funktsioone.

Ember varastab saate, kui tegemist on administraatori lihtsuse ja tugiteenuste kvaliteediga, võrreldes Meteoriga, kuid tal puudub kasutusmugavus ja seadistamine. Ember edestas polümeeri ja Mithrilit parima kliendipoolse JavaScripti MV raamistiku osas.

Funktsioonid

 • Ember töötab teemal Vaate- ja vaatemudel (MVVM) muster ja järgib Konfiguratsiooni konventsioon (CoC)
 • Ember-CLI: Ember’sCLI pakub standardset rakenduse ülesehitust ja ehitab torustikke. See on käsurea utiliit, mis tuleb koos Emberi raamistiku tarkvarapakiga.
 • Ember mallid: Kasutajaliidese sisse on ehitatud mallid, mis on kirjutatud juhtraudade mallikeelega.
 • Ember Inspectori tööriist on kasulik rakenduste silumiseks.
 • HTML ja CSS moodustavad Emberi arendusmudeli tuuma
 • Emberi andmekogu on suurepärane
 • Pakutakse palju Emberi lisandmooduleid, mida saab rakendusele lisada
 • Testimisriistad on sisseehitatud ja kasutajaliidesed on pesastatud
 • Kliendipoolne renderdamine ja URL-i tugi on saadaval
 • Minimeerib DOM-i

Suurepärane asi, mida Emberi kasutajad eelistavad teiste raamistike ees, on sõbralik API, mida on lihtne mõista ja millega töötada. See võimaldab keerukaid funktsioone hõlpsasti mõistetaval viisil kasutada. Konfiguratsiooni osas on kõik valmis ja konfigureeritud nii, et arendaja saaks projekti kohe alustada.

Vue.js

Vue.js ilmus 2014. aastal ja see on kõige kiiremini kasvav raamistik, mille arendajad on omaks võtnud. See on kerge progressiivne JS-i raamistik, mis saab palju selle kontseptsioone ReactJSilt ja AngularJSilt.

Selle mallistiil sarnaneb nurgaga ja sellel on komponendipõhised rekvisiidid nagu ReactJS-l. Vue pakub rakenduste, kasutajaliidese ja interaktiivse veebiliidese lihtsat ja kiiret parandamist. See võib toita keerukamaid ühelehelisi veebirakendusi.

Vue valimise kõige olulisem eelis reaalaja ees on see, et Vue’is jälgitakse komponendi sõltuvusi selle renderdamise ajal automaatselt. Seega teab süsteem, milline komponent tuleb oleku muutumisel uuesti renderdada.

See hoiab ära optimeerimiseks vajaliku lisatöö ja laseb arendajal keskenduda rohkem rakenduse loomisele.

Vue pakub renderdusfunktsioone, toetab JSX-i ja kehtiv HTML võib olla ka kehtiv Vue-mall. Vue stiilimisviis toimub ühe faili komponentide stiilimärkide kaudu. Üksikfailide komponendid võimaldavad täielikku juurdepääsu CSS-i samas failis, mis teise komponendi koodiga.

Vue kasutab läbipaistvat sõltuvuse jälgimise vaatlust koos asünkroonimisjärjekordadega. Erinevalt Emberist komplekteerib Vue värskendused automaatselt. Vuel on Browserify ja veebipaketi jaoks küps tööriistatugi. Võib öelda, et kõik JavaScripti raamistikust kogutud väikesed ideed on Vue sisse viidud, et muuta see kõikehõlmavaks.

Funktsioonid

 • Mallid: Vue kasutab HTML-põhist malli süntaksit. Kõik Vue mallid on kehtivad HTML-id, mida parsitakse HTML-i parserite ja spetsifikatsioonidele vastavate brauserite abil. Renderdamisfunktsioonide kirjutamiseks saab JSX-i laulda.
 • Üleminekud: Vue võimaldab rakendada üleminekumõjusid, kui üksused on DOM-ist sisestatud, eemaldatud või värskendatud.
 • Komponendid: Seda peetakse üheks võimsamaks funktsiooniks. Komponendid laiendavad HTML-i põhielemente korduvkasutatava koodi lisamiseks.
 • Reaktsioonivõime: Vue-l on tugev reaktsioonivõimelisuse süsteem. Kui mudeleid, mis on JavaScripti objektid, muudetakse, värskendatakse vaadet automaatselt.
 • Sellel on väike jalajälg
 • Lihtne mõista ja arendada
 • Paindlik ja hõlpsasti integreeritav

Vue osutub nurgaga võrreldes paindlikumaks ja modulaarsemaks esiotsa arendusraamistikuks. See koosneb komponentide ja direktiivide selgest eraldamisest.

Hankige ülim Vue JS arenduskursus täna.

Selgroog.js

Selgroog.js on kerge JavaScripti teek, mis ilmus algselt 2010. aastal ja on sellest ajast alates olnud struktureeritud koodi paindlik raamistik. See võimaldab arendajatel välja töötada ühelehelisi veebirakendusi ja veebibrauseris töötavaid kliendirakendusi.

See pakub MVP-võrku, mis koondab andmed mudeliteks, dokumendiobjektimudelit (DOM) vaadeteks ja seob need kaks sündmuste abil.

Erinevalt teistest raamistikest paneb selgroog arendajale ülesandeks valida õige tööriist, mis antud projekti jaoks kõige paremini töötab. Omaette mallmootorit selgroos ei eksisteeri.

Ettevõtted nagu Sony Entertainment Network, Airbnb ja SoundCloud kasutavad oma projektide jaoks Backbone.js. Ettevõtted ja arendajad kasutavad selgroogu tänu oma võimalusele kasutada kontrollerina suvalist koodi, hoides kontrolleri valikulisena.

RESTful API-de suurepärane tugi võimaldab mudelite kaardistamist RESTful-lõpp-punktideni. Samuti on oluline märkida, et Backbone’is välditakse kahesuunalist andmete sidumist, kuna see pole reaalainete rakenduste jaoks eriti kasulik. Nii selgroog kui ka nurk on väikeste lehtede käsitlemiseks head, kuid lehe kasvades hakkab AngularJS-i kahesuunaline andmete sidumise funktsioon näitama vähenenud jõudlust.

Teisalt peavad Backbone’is arendajad köite ise kirjutama. See võib küll suurendada koodi hulka, kuid eeliseks on keskendumine jõudluse parandamisele, ilma et peaksite alusraamistiku eest hoolt kandma, ning osutub sellises stsenaariumis paremaks kui nurgeline..

Funktsioonid

 • RESTful JSON-liides: Selgroog on raamistik / raamatukogu, millel on RESTful JSON-liides, mis põhineb rakenduse Model-view-Prester (MVP) mudelil. JSON on vorming, mis on kerge ja viib läbi andmete serialiseerimise, samal ajal kui RESTful liides koosneb REST arhitektuuri omadustest.
 • Sünkroonimine taustaga: Backbone.js-i mudeleid saab siduda taustaga, kuna selgroog pakub suurepärast tuge RESTful API-dele.
 • Üritustepõhine: Sündmustepõhine suhtlus vaadete ja mudelite vahel takistab koodi raskesti loetavat.
 • Selgroog võtab DOM-i käsitlemisel hädavajaliku programmeerimisstiili.
 • Selgrool on raske sõltuvus Underscore.js-st ja pehme sõltuvus jQuery-st.
 • Mudeli muudatuste korral värskendatakse HTML-koodi automaatselt.
 • See on lihtne teek, mis eraldab kasutajaliidese ja äriloogika.
 • See koosneb enam kui 100 laiendist. See aitab koodide korraldamisel ja on kõigi projektide alustala.

Selgroogu peetakse ka ReactJSi parimaks “mudeliks” ja “kontrolleriks” MVC mustri lõpuleviimiseks. Kuigi Angular pakub mallide lisamist dokumentidele lisatud dünaamiliste HTML-atribuutide abil, loob selgroog Underscore’i mallid, mis annavad sellele Emberiga sarnase vormingu.

Mithril.js

Mithril, vähem tuntud JS-teek on moodne JavaScripti raamistik, mida kasutatakse üheleheliste rakenduste loomiseks kliendi poolel.

See on väike (vähem kui 8 kt gzip), kiire, pakub marsruutimist ja XHR-i utiliite. See toetab kõiki brausereid nagu IE9 ilma igasuguste polütäideteta.

Mithrili kasutavad praegu sellised ettevõtted nagu Nike ja Sobivus ja muud avatud lähtekoodiga platvormid, näiteks Lichess. Mithril kasutab keeruka ja optimeeritud virtuaalse DOM-i algoritmi, et minimeerida DOM-i värskenduste hulka.

Samuti loob see vnode andmestruktuure, mis on andmestruktuuri juurdepääsu jõudluse saavutamiseks kompileeritud JavaScripti mootorite abil.

Põhjus, miks Mithril toetab renderdusmudelit, mis taastab kogu virtuaalse DOM-puu, on deklaratiivse API pakkumine, mis hõlbustab kasutajaliidese keerukuse haldamist. Mithril on teadaolevalt pragmaatiline, kuna on hõlpsasti õppida komponente, marsruutimist ja XHR-i vähem kui 15 minutiga, et alustada rakenduste loomist.

Mithrilil on sisseehitatud moodulid XHR-i ja marsruutimiseks, samas kui React vajab selleks palju mälumahu saavutamiseks ka kolmandaid isikuid. Samuti on Mithrili raamatukogu laadimisaeg ja värskenduste jõudlus kiire, kui võrrelda React või Angular või isegi Vue! Vue.js suurus, ka väike ja kompaktne, on endiselt suurem kui Mithril. Erinevalt Vue’ist on Mithrilil vähem kontseptsioone ja ta korraldab andmekihtide ja komponentide osas rakendusi.

Funktsioonid

 • Põhifunktsioon: Mithril annab hierarhilisi MVC komponente, URL-i marsruutimist, vaikimisi ohutuid malle, kohandatavat andmete sidumist.
 • Testatavus: Mithrili mallid on lihtsalt JavaScript, nii et arendajad saavad neid testida mis tahes JavaScripti mootoris ilma ehitusetapis.
 • Komponendid: Mithril.js-s luuakse komponendid valikulise kontrolleri ja vajaliku vaate omadusega.
 • Etendus: Mithrili koormus muude raamidega võrreldes alla 5ms. See on TodoMVC võrdlusaluse kiireim MVC-teek.
 • See on moodulsüsteemiga ja koostatud süntaksitega risti, seega saavad arendajad ES3 vabalt kasutada. ES5. ES6, asünkroonsete moodulite määratlused (AMD). See sisaldab ka TypeScripti määratlust
 • Mithrilil on väga aktiivne arendus ja nõuetekohane dokumentatsioon.
 • Sellel on intelligentne automaatse ümberjoonistamise süsteem
 • See on Fluxiga ühilduv, vastupidav ja ilma arvamuseta
 • See on puhas JavaScript, mis koosneb virtuaalsest DOM-ist

Võrreldes nurgaga, võimaldab Mithrili väike koodbaasi suurus hõlpsat auditeerimist, mis muudab selle kiiremaks kui nurgeline. Erinevalt Angularist pakub Mithril sissejuhatavaid õpetusi ja ulatuslikku API-viidete jaotist, mis sisaldab kõike, mida arendaja peab rakenduste ehitamisel teadma.

Ehkki Mithrilit ei tunnustata palju, konkureerib see sageli teiste JavaScripti raamistikega ühest küljest.

Polymer.js

Polümeer on järjekordne avatud lähtekoodiga JavaScripti teek veebikomponentide abil veebirakenduste loomiseks. Selle raamatukogu on välja töötanud Google’i arendajad ja sellel on kaastöölisi GitHubis. Erinevalt kõigist muudest JavaScripti raamistikest on Polymer loodud veebiplatvormis leiduvate funktsioonide võimendamiseks, et võimaldada arendajatel komponente ehitada. See oli esimene raamatukogu, mis võimaldas komponentide komponeerimisel interaktiivseid hoonerakendusi.

Polümeeri kasutab palju Google’i teenuseid ja veebisaite. Seda kasutab Youtube, Google Play muusika ja Netflix, kui nimetada mõnda. Polümeer on hakanud turul tuntust koguma, pöörates palju tähelepanu oma struktureeritud disainiprotsessile. Kuna komponendid on polümeeri suurimad tugevused, toetab see paremini veebikomponente ja võrreldes Reaketiga on paremad võrguühenduseta moodulid.

Reacti ja Polymeri jõudu saab kasutada veebiarenduse komponendikesksema tuleviku saamiseks. Polümeeri komponendid ja Nurga juhised näitavad teatud sarnasust, kuid kohandatud HTML-i elementide loomiseks on erinev lähenemisviis.

Polümeeris kirjeldatakse komponente üheks HTML-failiks, samas kui nurga all saab komponente jagada mitmeks failiks. Polümeeri peetakse ka üheks parimaks, mis töötab koos Spring Boot REST ressurssidega, võrreldes teiste JS-i raamistikega.

Funktsioonid

 • Veebikomponendid: Veebikomponentide standardid on abiks veebi dokumentatsioonis ja rakenduses kasutatavate vidinate loomisel. Need komponendid on taaskasutatavad veebikomponendid. Komponente saab kasutada ka rakenduse jaotamiseks paraja suurusega tükkideks, et muuta kodeerimine puhtamaks ja odavamaks.
 • Andmete sidumine: Selle teegi abil on võimalik siduda nii ühe- kui kahesuunaline andmete sidumine.
 • Polütäidised: See kasutab uusimaid API-sid veebiplatvormide jaoks ja pakub brauseritele polütäidet. Polütäidised on veebikomponentide spetsifikatsioonid, mida kasutatakse oma kohandatud ja korduvkasutatavate elementide loomiseks.
 • Polümeer on üles ehitatud veebistandardite API-le, mis võimaldab luua kohandatud HTML-elemente
 • Pakub žestisündmusi koos tingimuslike ja korduvate mallidega.
 • Polümeer annab võimaluse koostada kapseldatud JS, CSS ja HTML kohandatud elementidena.
 • Kiirus: See on Chrome’is kolm korda kiirem ja Safaril neli korda kiirem.
 • Polümeersed elemendid koosnevad kujundustest ja teemadest, mis tähendab, et arendajad ei saa keeruliste veebilehtede lähtekoodi modifitseerida, et see vastaks kujundaja vajadustele.

Kõike seda öeldes vabastab Google varsti järgmise põlvkonna tooted, mis sisaldavad eriti kerget kohandatud elementide põhiklassi LitElement, millel on väljendusrikas ja arusaadav API. Kuna Chrome’i meeskond on Polymeri seljataga, võime eeldada, et veebikomponendid on progressiivsete veebirakenduste (PWA) loomise tulevik.

Node.js

Node.js on üks kõige vähem alla laaditud avatud lähtekoodiga platvormideülest käituskeskkonda JavaScripti koodi täitmiseks väljaspool brauserit. Seda kasutatakse taustateenuste või API-de ehitamiseks ning serveripoolsete ja võrgurakenduste arendamiseks. See on platvorm, mis on üles ehitatud Google Chrome’i JavaScripti mootorile (V8 Engine).

Sõlmele rajatud rakendused on kirjutatud JavaScripti, mida saab kasutada Node.js käitusaja jooksul sellistes OS-ides nagu Microsoft Windows, Linux ja MacOS. Vaadake ka mõnda parimat Node.JS-i hallatavat hostimisplatvormi.

NodeJS arhitektuur

Allikas: StackOverflow

Sõlm töötleb mitut päringut asünkroonselt mitte-blokeeriva ühe keermega sündmuseahelaga, mis sobib hästi hajutatud süsteemidele, mis esitavad palju võrgutaotlusi. Seda kasutavad ettevõtted nagu Uber, PayPal ja Walmart, mis peegeldab selle globaalset aktsepteerimist taustakeelena.

Praktilise fakti mainimine – PayPal leidis rakenduse Node.JS kasutamise ajal, et rakendus oli ehitatud kaks korda kiiremini vähem faile ja koodi. Samuti kahekordistus taotluste arv sekundis ja reageerimise aeg oli 35% kiirem. Võrreldes teiste raamistikega on Node.JS kasulik andmebaasipäringute genereerimiseks, kuna JS-i kasutatakse päringute kirjutamiseks sellistele andmebaasidele nagu MongoDB ja CouchDB.

Node.JS-i valimise teine ​​põhjus võib olla see, et see osutub ideaalseks reaalajas koostöö- või ka redigeerimistüüpi rakenduste jaoks, kus kasutaja näeb teise kasutaja poolt muudetud dokumenti otseülekandena nagu Google Docs või Dropbox. Lisaks sellele on Node.JS-is suurim avatud lähtekoodiga raamatukogude ökosüsteem, npm-i paketi ökosüsteem. Node.js uusima värskendusega on see ESM-i jaoks parem tugi.

Funktsioonid

 • Puhverserver: Sõlme tehnoloogia aitab voogesitada andmeid erinevatest allikatest ja seda saab kasutada mõne serveri puhverserverdamiseks.
 • Puhverdamine puudub: Sõlme rakendused ei puhverda kunagi andmeid. Seda seetõttu, et rakendused väljastavad andmed tükkidena.
 • Asünkroonne ja sündmustest lähtuv: Sõlme raamatukogu API-d on asünkroonsed, mis tähendab, et server ei oota API-d andmete tagastamiseks; muutes andmed asünkroonselt, vastates kiiremini igale päringule.
 • Skaleeritav ja ühe keermega: Sõlm kasutab ühe keermega mudeleid, mis koosnevad sündmuse silmustest. See sündmuste mehhanism aitab serveritel reageerida asünkroonsel viisil, mis muudab serverid väga skaleeritavaks. Kasutatav ühekeermeline programm võib Apache HTTP-serveriga võrreldes pakkuda paljudele päringutele mõeldud teenuseid.
 • Hea integreerimine JavaScripti virnade abil
 • Sama kood kliendi- ja serveripoolel
 • NPM-i pakett on väga kasulik, kuna see sisaldab kõiki mooduli jaoks vajalikke faile.
 • Sõlm on väga kiire, kuna selle toiteallikaks on Google’i V8 mootor.

See on nüüd JS-i käitamisperioodist sõltumatu ja võimaldab arendajatel kirjutada C / C ++ lisandmooduleid, ilma et oleks V8 tööpõhimõttest paremat abstraktsiooni arvestades sügavat mõistmist. Node.js-i jõudu on raske ignoreerida, kuna seda on kasutatud paljude teiste JavaScriptide kirjutamiseks, Meteor JS on üks parimaid.

Meteor.js

MeteorJS on avatud lähtekoodiga täisversioon ja tasuta JavaScripti raamistik, mis on kirjutatud Node.js abil. See võimaldab kiiret prototüüpimist ja loob platvormidevahelisi koode. See on kiire väiksemate ja reaktiivsete rakenduste arendamisel Node.js platvormil. Meteor kasutab esiotsa JavaScripti, mis töötab brauseris ja back-end meteooriserveris saidil Node.js.

Meteor integreerub teiste JavaScripti raamistikega, näiteks React, Express ja Angular. See integreerub ka MongoDB ja Cordova tehnoloogiaga, et luua hübriidrakendusi, kasutades HTML, CSS ja JS, mis töötavad WebView’is.

Meteori abil saab mis tahes seadme jaoks mõeldud rakendusi arendada väiksema kodeerimisega vaid ühes keeles, JavaScriptiga. See on selline kasutajaliides, mida enamik ettevõtteid otsib. Ettevõtted nagu Mazda, Honeywell ja Qualcomm kasutavad Meteori. See kasutab andmeid traadil, mis tähendab, et server saadab andmeid, mitte HTML-i, samal ajal kui klient selle renderdab.

MeteorJS arhitektuurAllikas: http://joshowens.me/content/images/2014/Dec/infographic.png

Meteor on kirjutatud ka C või C ++ keeles ja toetab opsüsteeme nagu Windows ja Linux. Komplekti kuulub npm-kimp, nii et arendajad saavad lihtsalt kirjutada ‘meteor npm’ ilma, et nad peaksid seda ise installima.

Meteor.js toetab kolme peamist kasutajaliidese renderdamise teekut: Angular, React ja Blaze (Blaze loodi Meteor’i osana). Kena UX-i muster Meteoris on optimistlik kasutajaliides. Optimistlik kasutajaliides hoiab ära serveri ümbersõidud ja seetõttu on kasutajakogemus kiire, kui võrrelda React.js või Angular.

Funktsioonid

 • Isomorfne JavaScripti kood: See võimaldab kasutada sama koodi nii esi- kui ka tagaküljel nii mobiili- kui ka veebirakendustes. Selle funktsiooni abil ei pea arendajad erinevaid teeke, API-sid, draivereid ja moodulite haldureid konfigureerima ja installima.
 • Reaalajas brauseri uuesti laadimine: Kui kasutajaliideses on vaja teha muudatusi, laadib Meteor reaalajas olevad veebilehed automaatselt uuesti. Integreeritud reaalajas uuesti laadimine võimaldab värskendada ainult vajalikke DOM-i elemente ilma kogu lehte uuesti laadimata.
 • Täisvirna lahendus: Meteor pakub veebirakenduste arendamiseks ja kasutamiseks täiskomplekti lahendust.
 • Arendust on väga lihtsustatud nii ees-, taga- kui ka andmebaaside abil, mis on veeretatud JavaScripti keelde.
 • Lihtne üles seada ja alustada projektide loomist.
 • Väga skaleeritav ja algajale sõbralik.

Tegelikult, kui me vaatame tähelepanelikult, on Meteor kombinatsioon NodeJS, Blaze, Angular, React, Cordova ja MongoDB ning seetõttu nimetatakse seda „üks kõigi jaoks”.

Aurelia

Aurelia on avatud lähtekoodiga JavaScripti moodulite kogum ja seda nimetatakse „järgmise põlvkonna kasutajaliidese raamistikuks”, mis on kirjutatud ECMAScriptis. Spondeerib Blue Spire, see on kindel platvorm brauseri, töölaua ja erinevate mobiilirakenduste loomiseks. Aurelia on selle loomisest saadik pälvinud palju tunnustust. Ettevõtted nagu Freska, Ordami ja BTEK Software kasutavad oma projektides Aureliat.

Ärge unustage, et Aurelia on ainus raamistik, mis võimaldab arendajatel luua komponente tavalise, Vanilla TypeScripti või JavaScripti abil. Väidetavalt on Aurelia modulaarsuse osas ületanud nurga.

Kuna Angulari kõik komponendid on koondatud ühte suurde paketti, muutub selle arhitektuuri komponentide eemaldamine või muutmine keeruliseks. Aurelia seevastu koosneb tohutust kogudest raamatukogudest, mis töötavad koos, kasutades täpselt määratletud liideseid, nii et see osutub täiesti modulaarseks.

Sellel on MV * lähenemisviis, nagu mitte ühelgi teisel raamistikul, kuna pole vaja määratleda konkreetseid mudeleid. See on elegantsem ja palju lihtsamini mõistetav, kui võrrelda seda React ja Angular2-ga. Kuigi Aurelia võtab oma köitesüsteemis kasutusele kaasaegse ja reageeriva lähenemisviisi, kasutab Vue virtuaalset DOM-i, nagu ka React.

Aurelia.io omadused ja eelised

 • Edasimõtlemine: Keskendub järgmise põlvkonna JavaScriptile. See on kirjutatud ECMAScriptiga. Aurelia integreerub veebikomponentidega, millel pole väliseid sõltuvusi.
 • Kahesuunaline andmete sidumine: Moodustab mooduli iga omaduse jälgimise ja parimate jõudlustega sünkroonimise automaatselt kasutajaliidesega tõhusa mooduse.
 • Laiendatav HTML: See Aurelia omadusvõimaldab arendajatel luua kohandatud HTML-i elemente ning lisada olemasolevatele elementidele kohandatud atribuute dünaamilise laadimise, andmete sidumise ja jagatud renderdamise täieliku toega.
 • Marsruutimine ja kasutajaliidese koostis: Aitab kasutada täiustatud kliendi poolt pakutavat ruuterit pistikühendusega torustiku, alamruuterite ja asünkroonse ekraani aktiveerimisega.
 • Lai keeletugi: Aurelia toetab ES5, ES2015, ES2016 ja TypeScripti. API-d on kujundatud nii, et need ühilduvad tänapäeva ja homse populaarse veebiprogrammeerimiskeelega.
 • Testimine: Testitav ES2015 jaoks, kasutades DI konteinerit. Ühikukoodide testimine on väga lihtsustatud.
 • Seda on lihtne ja kiire seadistada ja kasutamiseks seadistada
 • Sellel on lihtne struktuur, mis muudab raamistiku kiiremaks ja hõlpsamaks õppimiseks
 • See on väga tõhus ja modulaarne

Aurelia pakub ka head kodeerimis- ja läbimõeldud süsteemi SPA-de ehitamiseks ilma, et peaksite kasutama kolmanda osapoole raamatukogusid. Võrreldes Mithril.js-ga, on Aurelial suurepärane CLI projektide kiiremaks arendamiseks, mis koosnevad kuumadest laadimistest ja generaatoritest. Arendajad, kes otsivad suurepärast alternatiivi Reactile või Angularile, võivad Aureliat pidada suurepäraseks võimaluseks.

Loodan, et anname teile idee järgmise projekti JS-i raamistiku kohta. Kui olete algaja, siis soovitaksin võtta JavaScript algajale kursusele.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map