Rishikimi i faqes ndërtuese të faqes Weebly për vitin 2020 (Mirat, Kundër, Planet e icingmimeve)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Rishikim Weebly

Duke konsideruar përdorimin e Weebly për të ndërtuar faqen tuaj të internetit?

Dhe ndoshta

duke kërkuar terma si….

 • Rishikim Weebly
 • Rishikimi i Weebly Web Builder
 • A është Weebly mirë për të ndërtuar një faqe në internet?
 • Të mirat dhe të këqijat e Weebly

Gjuaj, je i zgjuar nëse po bën këtë.

shkak,

Ju jeni duke bërë kërkimin tuaj. Ne krye te kesaj…

Ju dëgjoni shumë rreth tyre, dhe zakonisht, ato krahasohen me Wix kur bëhet fjalë për ndërtimin…..

Një uebfaqe e vogël dhe themelore e biznesit të vogël ose thjesht një faqe në internet e thjeshtë për nevojat tuaja në përgjithësi.

por:

Ju duhet të bëni pak nga detyrat e shtëpisë suaj siç e përmenda para se të tërhiqni këmbëzën dhe të përdorni Weebly drejtë?

Sigurisht, ju duhet ta bëni atë.

Le të shkojmë përpara dhe të copëtojmë Weebly pak më shumë për t’ju ndihmuar të vendosni.

Mirësevini në Video prezantuese të Weebly

Lehtësia e përdorimit të faqes ndërtuese të faqes Weebly

Kompania me qendër në San Francisko, Weebly, u themelua në vitin 2007 dhe që atëherë, është rritur në mënyrë eksponenciale.

Me miliona përdorues në të gjithë botën, ajo lejon njerëzit të krijojnë faqe interneti, bloge dhe dyqane online.

Përveç ofrimit të faqeve të internetit të plota, Weebly gjithashtu punon në pajisjet mobile duke u dhënë individëve dhe bizneseve më shumë fleksibilitet se kurrë më parë.

Fillimi me Weebly nuk kërkon asgjë më shumë se një ide dhe një lidhje interneti.

Ndërtuesi i faqes në internet ju lejon të tërhiqni dhe të hidhni sende të ndryshme në faqen tuaj duke e bërë personalizimin e shpejtë dhe të thjeshtë.

Ju nuk keni nevojë për një diplomë në dizajn, as nuk keni nevojë të punësoni një kompani të projektimit për të bërë punën për ju.

Shtoni tekstin, fotot, hartat dhe videot duke i zvarritur dhe duke i hedhur ato në modelin e zgjedhjes suaj.

Luaj me stilet e shkronjave, ngjyrat dhe madhësitë për t’i bërë të dalluara fjalët dhe përshkrimet.

Ju nuk duhet të shkarkoni ose instaloni asgjë për të ngritur faqen tuaj ose të funksionojë. Ju e bëni atë nga shfletuesi juaj i internetit.

Tridhjetë milion sipërmarrës dhe bizneset e vogla dëshmojnë fuqinë e Weebly e cila ju lejon të dini se faqja punon.

Nëse doni diçka të përballueshme, miqësore dhe unike, është një vend i mirë për të filluar.

Më e rëndësishmja, nëse keni një uebsajt të ndërtuar dhe dëshironi ta transferoni atë për të përfituar nga veçoritë e Weebly, mund të.

Planet e icingmimeve të Weebly

Weebly ofron 4 plane me çmime të zbritura ndërsa paguani më larg përpara:

Planet e icingmimeve të Weebly

 • Lidh një fushë – 4 dollarë muaj në muaj – 1 vit i paguar në prag mesatarisht 4 $ duke ju kursyer mujore 42% – 2 vjet para të paguar mesatarisht 3 $ kursime mujore ju 57%
 • motorino – 14 dollarë muaj në muaj – 1 vit i paguar në prag mesatarisht 8 $ duke ju kursyer mujore 42% – 2 vjet para të paguar mesatarisht 5 $ kursime mujore ju 64%
 • pro – 18 dollarë muaj në muaj – 1 vit i paguar në front, me një mesatare prej 12 $ duke ju kursyer 33% – 2 vjet para të paguar mesatarisht 9 $ kursime mujore ju 57%
 • biznes – 4 dollarë muaj në muaj – 1 vit i paguar në prag mesatarisht 4 $ duke ju kursyer mujore 42% – 2 vit të paguar në prag mesatarisht 3 $ kursime mujore ju 50%

Filloni Weebly Falas Sot

Modele Weebly ofruar

Ka tema të përgjegjshme për faqen tuaj të internetit, blogun ose dyqanin online. Kjo ju jep shumë fleksibilitet në mënyrën se si vendosni të hartoni faqen tuaj.

Ndër opsionet më të njohura janë Slick, Paper, Impact, Oasis, dhe Highlighter.

Tema të tjera në internet falas për Weebly:

• shitës artikujsh për burra
• Saucy
• Brisk
• Bradley
• Udhëtimi
• Redux
• Squared

Secila faqe në internet ju lejon të shtoni vizionin tuaj unik në të. Duke ndryshuar ngjyrat, madhësitë dhe stilet e fontit, menjëherë shndërroni një shabllon të thjeshtë në një faqe interneti spektakolare.

Ju gjithashtu keni mundësinë për të shtuar dhe hequr faqe, të përfshini widget dhe ikona të mediave sociale dhe të fikni fotografitë dhe tekstin me tuajin për t’i dhënë një shabllon një ndjenjë personale.

Rregullimi i fotove të sfondit kërkon pak kohë dhe ndihmon në personalizimin e dizajnit.

Weebly ofron fotografi të aksioneve me rezolucion të lartë për të zgjedhur ose ju lejon të ngarkoni dhe përdorni vetë.

Ekzistojnë një numër i filtrave të ndryshëm që ju lejojnë të mjegullojnë, mprehin dhe errësojnë imazhet sipas dëshirës tuaj.

Karakteristika Weebly SEO

Optimizimi i Motorit të Kërkimit (SEO) është ajo që e vendos faqen tuaj në internet në hartë.

Shtë mënyra si ju gjejnë njerëzit përmes kërkimeve në internet që kryejnë në motorët e kërkimit si Google, BING dhe Yahoo.

Pa SEO, është e vështirë të qëndrosh në një det të konkurrencës.

Weebly kupton rëndësinë e kësaj veçorie dhe ofron opsionet e mëposhtme me regjistrimin e faqes tuaj të internetit:

• Një sit i hartës që e bën më të lehtë për motorët e kërkimit të gjejnë uebfaqen tuaj.
• Pinging automatik i të gjithë përmbajtjes së re.
• HTML formatimin në mënyrën e duhur.
• përshkrime të hollësishme të meta.
• Etiketa Alt në imazhe.
• Përshkrime specifike për faqe.

Nëse ende nuk keni të dhëna se çfarë do të thotë e gjithë kjo, mos u shqetësoni.

Weebly merr që jo të gjithë kanë njohuri për SEO.

Kjo është arsyeja pse ajo ofron një udhëzues të dobishëm për të ndjekur që shpjegon hapat që duhet për të bërë një faqe të dukshme dhe tërheqëse për publikun.

Përmirësoni aftësitë tuaja SEO të Weebly me këtë video

Karakteristikat e marketingut weebly

Karakteristikat e marketingut të ofruara nga Weebly përfshijnë ndërtuesit e formave të integruara dhe mjetet e planifikimit. Shkëmbimi i përmbajtjes në formën e blogeve është i lehtë.

Ju nuk do të duhet ta postoni atë më vonë. Thjesht caktoni kohën dhe datën që dëshironi që postimi juaj në blog të shkojë drejtpërdrejt dhe të kalojë kohë duke bërë gjëra të tjera për ta bërë biznesin tuaj të rritet.

Ju gjithashtu keni mundësinë të shtoni butona të mediave sociale në faqen tuaj të internetit duke bërë të mundur që të angazhoheni me klientët kudo që varen.

Njerëzit do të shohin konsistencën e markës tuaj përmes faqeve tuaja në Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest dhe YouTube dhe dëshirojnë të bashkohen në bisedë.

Kjo është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar ujërat dhe për të parë se çfarë ndryshimesh duhet të bëhen në modelin e biznesit tuaj.

Ju nuk duhet të vëzhgoni klientët për të zbuluar se çfarë u pëlqen dhe nuk ju pëlqen në lidhje me produktet dhe shërbimet tuaja.

Ju duhet të dëgjoni, të lexoni komentet e tyre dhe të përgjigjeni në kohën e duhur. Weebly ju bën të mundur që llogaritë tuaja në mediat sociale të bëjnë pa mundim.

Filloni Weebly Falas Sot

Ndihma për klientët Weebly

Weebly ofron një sit mbështetës të pajisur plotësisht që adreson pyetjet e tij më të shpeshta. Informacioni ndahet në kategori të veçanta.

Do të gjeni përgjigjet që ju nevojiten në lidhje me Thelbësoret, Blogjet, Ndërtimin, Tregtinë, Emrat e Domainëve, Aplikacionet Mobile, dhe më shumë.

Do artikull i përgjigjet pyetjeve specifike dhe e bën atë në mënyrë që përdoruesit e Weebly të marrin ndihmën që u nevojiten menjëherë pa pritur një specialist mbështetës që t’i kontaktojë ata.

Ekziston gjithashtu mundësia për të paraqitur një kërkesë zyrtare përmes një formulari të disponueshëm përmes Qendrës së Ndihmës.

Kërkon adresën tuaj të emailit, një përshkrim të ndihmës së nevojshme, një fushë për të shtypur temën dhe një tjetër për detaje në lidhje me problemin që po përjetoni. Gjithashtu ju jep mundësinë të ngarkoni një fotografi të ekranit ose fotografinë përpara se të paraqisni kërkesën.

Weebly nuk zbulon se sa kohë duhet për të marrë një përgjigje përsëri pas paraqitjes së një kërkese zyrtare për ndihmë.

Informacioni mund të jetë në vetë Qendrën e Ndihmës por nuk i përshkruan këto informacione në faqe me formularin e kërkesës. Kjo e bën shumë të vështirë për të vlerësuar sa kohë duhet për të marrë ndihmë për çështjet e faqes në internet.

Mënyrat shtesë për të arritur mbështetjen e klientit Weebly janë përmes bisedës live dhe postës elektronike. Forma e kontaktit që gjendet në qendrën e mbështetjes thotë orët që mbështetja e klientit është në dispozicion dhe sa kohë do të prisni të dëgjoni nga dikush me email pasi të keni paraqitur kërkesën tuaj.

Sesione trajnimi live ofrohen falas dhe ju ndihmojnë të mësoni gjithçka që duhet të dini për të ndërtuar, nisur dhe drejtuar një biznes të suksesshëm në internet.

Zgjidhja Weebly eCommerce

Për shumë kompani, shitja e mallrave dhe shërbimeve në internet është e pashmangshme. Ka kuptim ekonomik për shkak të niveleve të ulëta të sipërme dhe mjeteve mbresëlënëse të krijuara për të drejtuar biznesin.

Bizneset në internet shpesh kërkojnë më pak njerëz për t’i drejtuar ato, gjë që është një lajm i shkëlqyeshëm për fillimin dhe firmat butike dhe dyqanet me pak para për t’i marrë kompanitë e tyre fillimisht.

Zgjidhjet e tregtisë së Weebly-it janë të krahasueshme me Shopify në shumë mënyra. Për shembull, ajo ofron një ndërtues të lehtë për t’u përdorur në internet që ju lejon të krijoni një dyqan që plotëson nevojat tuaja dhe tejkalon pritjet tuaja.

Customize

Ju mund ta rregulloni sa më shumë ose aq pak sa dëshironi. Ju jeni madje në gjendje të keni kontroll të plotë CSS / HTML dhe redaktim për një faqe interneti të një lloji që bën përshtypje sa herë që shihet.

Shporta e blerjeve

Weebly ofron një shportë blerjeje plotësisht të integruar për blerje. Kontrolloni është i sigurt duke lejuar klientët tuaj të blejnë me besim.

i lëvizshëm

Përvoja e plotë e dyqanit celular dhe e arkëtimit funksionon në çdo pajisje në të gjitha orët e ditës ose natës. Ju nuk do të humbisni shitjet sepse faqja e internetit tuaj është në rregull ose ka një problem me procesin e arkëtimit.

Filtrimi i Produkteve Made Easy

Konsumatorët blenë në internet sepse duan të kursejnë kohë duke zvogëluar sasinë e përpjekjeve që duhet për të gjetur atë që u nevojitet. Këtu hyn kërkimi i fuqishëm i filtruar i Weebly.

Kjo i lejon klientët tuaj të kërkojnë sipas çmimit, ngjyrës dhe madhësisë. Kjo gjithashtu ju lejon të nënvizoni produktet përkatëse të cilat ndihmojnë në mbylljen e shitjes dhe fitimin e biznesit tuaj më shumë para.

Shitja e produkteve fizike?

Si një klient i Weebly, nuk kufizoheni vetëm në shitjen e mallrave fizike. Ju jeni në gjendje të shesni një gamë të gjerë të mallrave dixhitale, përfshirë librat elektronikë, modelet, recetat, dhe madje edhe printables, siç janë ftesat, futjet e planifikuesve dhe librat e punës.

Nëse vendosni të shesni sende fizike, nuk kufizoheni vetëm në një transportues transporti.

Ju keni zgjedhjen tuaj të përdorni UPS, USPS, FedEx, etj. Dhe të vendosni tarifat e transportit në bazë të çmimit ose peshës.

Ju jeni gjithashtu në gjendje të ngarkoni taksat kudo që të zbatohet sepse Weebly siguron dhe mirëmban taksat e nivelit të qytetit, shtetit dhe të krahinës në SHBA dhe Kanada. Taksat e tjera të vendit përcaktohen nga shitësi dhe përcaktohen në faqen e internetit duke e bërë më të lehtë shitjen e klientëve kudo në botë. Ju nuk kufizoheni vetëm në shitjen e njerëzve të një vendi dhe jo në një tjetër.

inventar

Pasi të ruhet inventari juaj fizik, do ta dini. Ju jeni në gjendje të mbani artikujt tuaj më të nxehtë të shitjes dhe madje të krijoni ofertë dhe kërkesë duke u treguar klientëve se sa pak artikuj keni lënë për blerje.

Sapo artikujt të shiten, ato etiketohen si “jashtë aksioneve”, duke e bërë më të lehtë për ju të menaxhoni pjesën e parë të dyqanit tuaj dhe të paralajmëroni klientët për artikujt që janë të kufizuar ose të njohur.

hosting

Pritja është falas dhe e besueshme. Dyqani juaj është i hapur në 24/7 dhe 365 ditë në vit.

Ju nuk do të humbisni klientët që duan të shpenzojnë para me ju sepse faqja juaj e internetit është e mirëmbajtur ose nuk është e pajisur për t’u marrë me një fluks trafiku. Besueshmëria është diçka për të cilën Weebly njihet.

Karakteristika te tjera

Ju jeni gjithashtu në gjendje të rregulloni përmbajtjen, të ekzekutoni speciale dhe promovime dhe të pranoni të gjitha kartat kryesore të kredisë nga emri juaj i domain.

Nëse dëshironi të zgjidhni opsione shtesë pagese, Stripe, PayPal, Autorizize.net dhe Sheshi janë vetëm disa opsione që funksionojnë mirë në faqet Weebly.

Kur një klient blen nga ju, ju jeni në gjendje të përpunoni dhe menaxhoni urdhërat menjëherë.

Dërgoni postë elektronike konfirmimi, informacion për përcjelljen e dërgesës, dhe trajtoni rimbursimet dhe kthimet në kohë reale. Do të merrni gjithashtu raporte për porositë dhe shitjet.

Më e mira nga të gjitha, nëse tashmë keni një dyqan eCommerce, jeni në gjendje ta importoni atë nga Etsy, Shopify ose ndonjë skedar CSV. Bëni rregullimet e nevojshme dhe të gjithë jeni të vendosur.

Nuk është e nevojshme të filloni nga e para për ta blerë dyqanin tuaj në një lokacion tjetër në internet.

Filloni Weebly Falas Sot

Aplikacione Weebly

Aplikacione Weebly

Ndërtoni, modifikoni dhe menaxhoni faqen tuaj të internetit përmes aplikacioneve të Weebly për iOS dhe Android. Ato janë në dispozicion falas përmes Apple App Store dhe Google Play Store.

Aplikacioni mund të përdoret në iPhone, iPad, Apple Watch, telefon Android dhe tabletin Android.

Përdoruesit e aplikacionit janë në gjendje të shesin produkte, të përmbushin urdhrat, të kontrollojnë inventarin dhe të pranojnë pagesa kudo ku shkojnë në pajisjet e lartpërmendura. Po aq e rëndësishme është aftësia për të ndërtuar faqe të reja sa herë që lind nevoja.

Redaktori Drag and Drop me aftësi të ekranit të prekjes e bën ndërtimin e një faqe në internet nga një pajisje celulare pa mundim.

Ueb Uebly Builder Ueb Udhëzues Video

Kjo duhet të të ndihmojë vërtet të fillosh.

Klikoni këtu nëse doni të ndiqni së bashku.

Rishikimi Weebly Top 2 Pro & Cons

Kundër të Weebly:

Weebly është jashtëzakonisht i lehtë për t’u përdorur dhe u lejon njerëzve që nuk kanë njohuri për ndërtimin e një opsioni në internet për të krijuar, publikuar dhe promovuar një uebfaqe plotësisht të integruar për biznesin e tyre..

Madje nuk ka rëndësi se çfarë lloj produkti ose shërbimi tha që biznesi shet.

Ekzistojnë një larmi temash në dispozicion, përfshirë ato të përmendura më lart që i bëjnë faqet e internetit personale dhe praktike.

Kostoja e mbajtjes së një uebfaqeje Weebly është e krahasueshme me konkurrentët e saj dhe ofron një larmi të gjerë karakteristikash dhe mjetesh të dobishme që e bëjnë shitjen dhe komunikimin e lehtë.

Pro Të Weebly

Dobësitë e Weebly, megjithatë, janë më pak tema se WordPress dhe Shopify, si dhe markë Weebly në llogari falas.

Njerëzit pa një buxhet për një llogari të azhurnuar nuk kanë luksin e personalizimit të URL-ve dhe në thelb janë të mbërthyer duke i lënë klientët ose ndjekësit e tyre të dinë se po përdorin një llogari falas.

Shtë gjithashtu e vështirë të gjesh informacione për shërbimin ndaj klientit edhe pse Weebly ofron një qendër të përkushtuar për mbështetje dhe mundësi mësimi elektronik.

Pas ekzaminimit të kujdesshëm të faqes në internet, u gjet një formë kontakti por opsioni i bisedës live të përmendur më parë ishte jo-ekzistente të paktën aq sa ne mund të shohim kur perusing faqen e internetit.

Kjo është shumë e dobishme për disa njerëz që kërkojnë ndihmë me llogaritë e tyre në mënyrat që nuk i sugjeron qendra e mbështetjes.

Mbështetja e telefonit ose një dritare e bisedës në faqen në faqen kryesore të internetit do të eleminonte zhgënjimin e të mos qenit në gjendje të merrni mbështetje në kohën e duhur.

Filloni Weebly Falas Sot

Wix Vs Weebly

Krejtësisht një pyetje popullore shumë njerëz janë pyetur për të.

Fatmirësisht shkova përpara dhe shkrova një detaj të bukur dhe të fuqishëm …..

Artikull Wix Vs Weebly ju duhet të shikoni.

gëzojnë!!

Përfundim i Rishikimit të Ndërtuesit të Uebfaqeve Weebly

Weebly ofron një zgjidhje të thjeshtë për ndërtimin e një faqe në internet pa marrë parasysh njohuritë e dikujt për ndërtimin e faqes në internet.

Ky përmbledhje duhet t’ju ndihmojë të kuptoni fusha të ndryshme rreth Weebly për t’u siguruar që ju ofron atë që po kërkoni.

A jeni gati ta provoni?

Apo mund ta ndani përvojën tuaj me Weebly?

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map