Ndërtues i faqes Bluehost për vitin 2020 (WordPress, Tregti elektronike dhe më shumë)

Përmbajtja ime mbështetet nga lexuesit nga njerëz të mrekullueshëm si ju. Që do të thotë se mund të fitoja një komision. Mësoni më shumë këtu!


Faqja Kryesore e Ndërtuesit të Uebfaqeve Bluehost

Bluehost është një mundësi e shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për të patur nevojë për një host për të ndërtuar një faqe në internet.

Në fakt:

Unë e përdor atë për të pritur këtë faqe në internet dhe vërtet ta shijoj.

Unë imagjinoj se po mendoni të përdorni Bluehost për të ndërtuar faqen tuaj në WordPress.

Ose gjuetia e kushteve si:

 • Ndërtues i faqes Bluehost
 • Uebfaqe e Pafund Bluehost
 • Tregtisë Bluehost
 • Ndërtimi i faqes në internet të WordPress me Bluehost

Sido që të jetë, ju jeni duke kërkuar të përdorni Bluehost

Epo mirë:

Sepse unë dua të kaloj disa gjëra në lidhje me Bluehost

Dhe gjithashtu:

Si mund të ndërtoni një faqe në internet me Bluehost.

Le ta kontrollojmë:

Ndërtuesi i faqes Bluehost e lehtëson

Bluehost e bën të shpejtë dhe të thjeshtë krijimin e një siti në kërkim profesional, pa pasur nevojë të paguani një tarifë premium për një programues profesional në internet.

Bluehost ofron udhëzime hap pas hapi dhe mjete për çdo pjesë të procesit të ndërtimit të faqes, nga zgjedhja e një emri domaini për të analizuar trafikun në internet.

Ato ofrojnë gjithçka nga skriptet falas deri tek mbështetja me video për të ndihmuar bizneset të krijojnë faqe të suksesshme dhe të njohura.

Klikoni për të filluar me një pritës blu

Si të krijoni një faqe në internet me Bluehost

Le të shkojmë përpara dhe të shikojmë 2 opsione se si mund të krijoni një faqe në internet me Bluehost.

Si të vendosni WordPress me Bluehost

Fjala e shpejtë: ju mund të dëshironi të regjistroheni së pari sepse kjo video fillon me logimin.

Klikoni këtu për t’u regjistruar dhe ndjekur së bashku

Duke përdorur Weebly Dhe Bluehost Së bashku:

Bluehost ju lejon të shtoni lehtësisht Weebly në faqen tuaj të internetit të Bluehost.

Kjo video me të vërtetë do t’ju ndihmojë të filloni.

Klikoni këtu për t’u regjistruar në Bluehost.

Ndërtimi i një Uebsajti eCommerce me Bluehost

Tani, me Bluehost, nuk është vetëm një platformë eCommerce siç është Shopify.

Në fakt, ju mund të përdorni planin Shopify Lite dhe ta integroni atë drejt në faqen tuaj WordPress të pritur në platformën tuaj Bluehost.

E kuptova ta bëj të thjeshtë le ta kontrollojmë këtë video hap pas hapi për t’ju treguar se si të krijoni një zgjuarsi të dyqanit në internet Bluehost

Bluehost ofron një ton skriptesh

Bluehost ofron një gamë të gjerë të skripteteve falas të faqes në internet për ndërtimin e vendeve që janë profesionale dhe tërheqëse në të njëjtën kohë.

Këto skriptete përfshijnë mbështetjen e blogut, skriptet e rrjeteve sociale, galeritë e imazheve, programet e sondazhit dhe sondazhit dhe forumet e mesazheve.

Me këto skenare falas, është e mundur të ndërtoni një faqe në internet plotësisht funksionale dhe interesante, pa pasur nevojë të punësoni një programues në internet.

Për bizneset që kanë nevojë për aftësi të tregtisë elektronike, Bluehost mbështet kriptimin SSL, një shumëllojshmëri të platformave të karrocave për të zgjedhur dhe çertifikuar certifikata.

Bluehost gjithashtu ofron mbështetje për një gamë të gjerë të teknologjive të bazave të të dhënave, përfshirë MySQL, PHP 5, JavaScript, Flash, Perl 5, piton dhe CGI.

Këto mjete të kombinuara me mbështetjen e transmetimit audio dhe video krijojnë një shërbim pritës që ofron gjithçka që i duhet një biznesi për suksesin e faqes në internet.

Të gjitha këto mjete janë në dispozicion për t’u përdorur nga një panel i fuqishëm i kontrollit të përdoruesit. Paneli i kontrollit të përdoruesit vendos të gjitha mjetet për hartimin, mirëmbajtjen dhe monitorimin e faqes në internet në një lokacion të lehtë për t’u përdorur dhe intuitiv.

Përveç kësaj,

Bluehost përdor teknologjinë e klasit botëror për të siguruar që faqet janë të arritshme, të shpejta dhe gjithmonë të disponueshme.

Shërbimi i pritjes më i lartë i Bluehost përmban karakterizimin e monitorimit të rrjetit gjatë gjithë kohës, një rrjet me shpejtësi të lartë fibre, dy shtresa burimesh rezervë të energjisë, rezervë falas të faqes dhe serverat e dyfishtë të procesorit.

Duke përdorur lidhje të shpejtë dhe të besueshme të Internetit të çiftëzuara me pajisje të teknologjisë së lartë, faqet e internetit të Bluehost janë gjithmonë në dispozicion me shpejtësi të lartë.

Bluehost ka të dy tiparet dhe shërbimin ndaj klientit që kërkohen për një zgjidhje të suksesshme të pritjes së faqes në internet.

Jo vetëm që Bluehost siguron një gamë të gjerë mjetesh, ato gjithashtu ofrojnë qasje të shpejtë dhe të besueshme në hyrje në faqen e internetit.

Me vendosjen e shpejtë dhe të lehtë së bashku me mbështetjen e shkëlqyer të shërbimit të klientit Bluehost, Bluehost ofron mjetet për suksesin në internet pa prishur buxhetin.

Bluehost ju ofron paratë tuaja mbrapa

Nëse nuk jeni të sigurt në Bluehost vazhdoni të kërkoni në faqe për disa opsione të tjera që mund të përshtaten me nevojat tuaja për krijimin e një faqe në internet.

Gjithashtu, mos harroni një Bluehost ofron një Garanci të Kthimit të Parave, kështu që mund të jetë me vlerë ta provoni atë dhe të shihni atë që mendoni.

Mos harroni gjithashtu, kurrë mos hezitoni të më kontaktoni.

Përfundimi Me Bluehost

Po, Bluehost njihet së pari si një ofrues pritës.

Por siç e shihni, ju lehtë mund të krijoni një uebfaqe të bukur të WordPress me të, ose një faqe të bukur të e-commerce gjithashtu.

Shpresoj që ju të shihni përfitimin e saj dhe t’i jepni asaj një goditje.

Klikoni për të filluar me një pritës blu

Zbulimi i Affiliate: Unë jam një bashkëpunëtor për Blue Host, kështu që për ju, do të thotë nëse klikoni në lidhje dhe përdorni këtë kompani të mrekullueshme që unë paguhem. Para së gjithash faleminderit, sepse më ndihmon të vazhdoj dhe të ofroj artikuj të mrekullueshëm si kjo, 2-të, është Blue Host, kështu që nuk të vjen keq për fundin tënd. une e perdor ate!!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map