8 näpunäidet mobiilirakenduste paremaks turvalisuseks

Aja möödudes kasvab mobiilirakenduste kasutamine hüppeliselt. Interneti-lingitud mobiilseadmeid on nüüd rohkem kui maa peal inimesi.


Mobiilirakendustele pääseb üldiselt juurde veebipõhiste rakenduste levitajate kaudu, nagu Google Play Store, Apple App Store, Windows Store jne. Need on peamised vormid, mis annavad sisu ja kulusid kogu provintsis asuvatele mobiiltelefonide kasutajatele. Organisatsioonid ja ülemaailmsed ettevõtted on omaks võtnud ka mobiilirakendused, et suurendada töötajate produktiivsust, seostades end samal ajal noorema, rohkem ühendatud tööjõuga.

Mobiilirakenduste turvalisus & Selle vajadus

Enamik inimesi ei mõtle tõepoolest mobiilirakenduse turvalisusele, kui nad harjutavad oma telefoni Starbucksis cappuccino eest tasumiseks või spordivad viimast mängu lühendades või ka mobiilipangarakenduses võrgutoiminguid tehes. Seetõttu peaks rakenduse koostajana olema suurim küsimus, mida peate enne rakenduse avaldamise otsustamist lahendama – kuidas kaitsta oma rakendust igasuguse pahatahtliku kavatsuse eest?

Mobiilirakendus saab selle kasutuselevõtmiseks piisavalt palju uurida: seal on programmi kood ise, tagaloo süsteemi ja kliendi poolel olev loogika, andmebaasid, API-sid, mis edastavad andmeid kahe vahel, seade ja selle opsüsteem, ja kasutaja. Mõlemad mängivad rakenduse turvalisuses olulist rolli. Ettevõtetele, kelle mobiilirakendused on soos ja konkurentsiturul, võib tugeva turvalisuse pakkumine olla väärtuslik eristaja.

Rakenduste koostajad saavad rakenduste turvaprobleemide korrektseks lahendamiseks võtta mõned sammud. Vaadake neid allpool:

Mine turbemeeskonna jaoks

8 sammu mobiilirakenduste paremaks turvalisuseks

Kui teile meeldib oma rakenduse turvalisus, on see suurepärane lahendus turvameeskonna integreerimiseks alates esimesest perioodist. Tehke selgeks, et eraldate turvalisuse tagamiseks piisavad ressursid. Alustage kavandatud turvameetodite kavandamist määratud meeskonnaga. Samuti on iga päev vaja rakenduses muudatusi teha või olulisi muudatusi kavandada, selgeks teha, kui arvestada turbemeeskonnaga, et nad leiaksid, mida teha, kui juhtub midagi ettenägematut.

Olge mures API-de pärast

Rakenduste programmeerimisliides, või võite öelda, API, on taustaprogrammide arendamise oluline osa, toetades rakendusi üksteisega suhtlemiseks. Kuid kuna need on püsivad, võivad need olla turvaprobleemid. Siin on üksikasjalik teave selle kohta, miks ja kuidas API-sid kaitsta.

Olge turvaline tagapõhjaga

Märkimisväärne osa tagurdusliideste API-sid eeldab, et vaevalt rakendus, millele on teatatud, et sellele juurde pääseb, sellega jõuda. Fakt on sellest hoolimata palju kaugel. Tagaserveritel peaks olema turvasüsteemid, mis kaitsevad pahatahtlike rünnakute eest. Seetõttu peate tagama, et kõigi API-de autentimine põhineks teie eeldatavalt kodeeritaval mobiiliplatvormil, kuna transpordiprotsessid ja API autentimine võivad platvormide vahel erineda.

Otsige sümboleid Sessioonide käitlemine

Token on „väike riistvaraseade, mis juhitakse tavapäraselt süsteemikontole sisenemise lubamiseks”. Praeguses rakenduste maailmas kasutavad arendajad kasutajaseansside tõhusamaks haldamiseks märke. Võite märgi lihtsalt ümber pöörata.

Kõrgetasemeline autentimine on kohustuslik

Nagu eespool arutatud, võlgnevad paljud turvarikkumised nõrga autentimise. Seetõttu on tugevama autentimise kasutamine muutumas ülioluliseks. Autentimine on sageli seotud paroolidega. Teie kui rakendusetootja kohustus on toetada oma kasutajaid paroolide muretsemises. Näiteks saate oma rakenduse luua nii, et see aktsepteerib ainult tugevaid tähtnumbrilisi paroole, mida saab taastada iga kolme kuu tagant.

8 sammu mobiilirakenduste paremaks turvalisuseks

Kahefaktoriline autentimine on samuti suurepärane idee mobiilirakenduse turvamiseks. Kui teie rakendus võimaldab kahefaktorilist autentimist, palutakse kasutajal varem sisselogimisel sisestada oma tekstidesse või e-posti aadressile edastatud kood. Kui räägime lähemalt tänapäevastest autentimismeetoditest, siis sisaldab see biomeetriat, näiteks võrkkesta skannimist. ja sõrmejäljed.

Käivitage parimad krüptimisriistad ja tehnikad

Tugevama krüptimise jaoks tuleb teha number üks – võtmehalduse valimine. Hoidke võtmeid kindlates konteinerites. Ärge kunagi pange neid serverisse.

Kehtestage juurdepääsu eeskirjad

Rakenduse rünnakupinna vähendamiseks muutke see tugevamaks ainult turvaliste raamatukogude ja raamistike kasutamine. Teie loodud rakendus peaks vastama ühistele eeskirjadele, mida rakendavad organisatsiooni IT-juhid või Google Play ja Apple’i App Store.

Programmi testimine

Üllatav, et paljud arendajad ei kontrolli oma koodi. See on vajalik osa kvaliteedikoodi väljatöötamisel. Sellepärast juhendatakse suurepärase mobiilirakenduse loomiseks ainult rakenduse turvalisuse osa protsessis.

Turvalise rakenduse saamiseks peaks meeskond koodi regulaarselt hindama ja analüüsima andmerikkumistest tekkida võivaid turvaauke.

Järeldus

Mobiilikasutus suureneb sageli, kui häkkerid varitsevad tundliku teabe varastamist ja rakenduste turvalisuse ohtu seadmist. Tugeva mobiiliturbe strateegia ja tipptasemel mobiilsidearendaja abil, mis suudab teid reageerida viivitamatult ohtudele ja vigadele, on teie rakendus kasutajatele turvalisem ja usaldusväärsem koht ning kaitseb nende lojaalsust (ja teie abivahendeid) tulevik.

Rakenduste koostajad peavad oma mobiilirakenduste tegemisel võtma omaks küberturvalisuse ohtude ja andmerikkumistega seotud riskid. Ülalnimetatud mobiilirakenduse turvameetodite abil saavad nad kaitsta nii rakendusi kui ka nendes olevaid andmeid. Nende meetodite rakendamine ei ole keeruline. Rakenduste koostajad ja arendajad nõuavad rakenduste arendamisel üldist lähenemisviisi ja peaksid käsitlema kõiki asjaolusid, mis mõjutavad rakenduste turvalisust.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map