DevOps Sissejuhatus algajatele

DevOps on muutunud häälesõnaks, mis tähendab paljudele inimestele palju erinevaid asju.


On keeruline mõista ja määratleda, mis DevOps täpselt on. Ja sellepärast, kui teate DevOpsi põhimõisteid, millega enamik inimesi seostub, ja selle arengu ajalugu, saate sellest tervikliku ülevaate.

DevOps päritolu

DevOps on suurepärane näide paindlikust tarkvaraarendusest. DevOpsi idee tulenes vajadusest sammu pidada suurenenud tarkvarakiirusega ja saavutada kõikjalt paindlikke meetodeid. Viimase kümnendi tohutud edusammud vilgas kultuuris ja tavades paljastasid tervikliku lähenemisviisi vajaduse kogu tarkvara tarnimise elutsüklil..

Võib-olla soovite teada, mis on nutikas tarkvaraarendus –

Agiilne areng on lai mõiste mitmete iteratiivsete ja inkrementaalsete tarkvaraarenduse metoodikate määratlemiseks. Populaarsed paindlikud metoodikad on Scrum, Kanban, Scaled Agile Framework® (SAFe®), Lean Development ja Extreme Programming (XP)..

Kõigi nende vilgas metoodikate põhiväärtused ja visioon on samad, kuid kõigil neist on ainulaadne lähenemisviis. Kõik need metoodikad hõlmavad iteratsioone ja pidevat tagasisidet skaleeritava tarkvara edukaks viimistlemiseks ja edastamiseks. Kõik need metoodikad hõlmavad pidevat kavandamist, pidevat testimist, pidevat integreerimist ja muid lõputuid vorme nii projekti kui ka tarkvara jaoks.

Erinevalt tavapärastest jugalaadsetest protsessidest on need agiilsed metoodikad kerged ja omavad olemuselt kohanemisvõimet. Üks parimatest asjadest nende vilgaste metoodikate juures on see, et nad kõik keskenduvad inimeste võimaluste suurendamisele koostöö tegemisel ja kiirete otsuste tegemisel..

Pilt Segue

DevOpsi ideaalid viivad ellu laiendatud paindlikku arenduspraktikat, et täpsustada tarkvara muutmise liikumist ehitamise, valideerimise, juurutamise ja edastamise eri etappide kaudu. See võimaldab ristfunktsionaalsel meeskonnal olla tarkvaratoote täielik omandiõigus alates projekteerimisest kuni tootmiseni.

Väljakutsed lahendas DevOps

Kasutuselevõtu protsess Levitatud rakendused nõuavad sageli kahend- ja konfiguratsioonifailide juurutamist mitmesse serverisse. Serverite farmi pidamine muutub keerukamaks. On keeruline välja mõelda, mida, kuidas ja kuhu rakendada. Ilmne tulemus?

Pikk ootamine, et artefakte saada järgmisesse elumarsruumi keskkonda, viib viivitustega, nagu testimine, elamise aeg jne..

DevOps võimaldab tarkvara või veebiarendajad ja IT-toimingud protsessi juurutamiseks koostööseansil, mis on täiesti veatu. See võimaldab meil kontrollida, mis töötab, viies selle automaatikaga järgmisele tasandile, et rakendada pidevat arendust. See loob ka võimalused sagedasemaks arendamiseks.

DevOps eesmärgid

See parandab sidusrühmade vahelist koostööd alates kavandamisest kuni kohaletoimetamiseni ja viib kohaletoimetamise protsessi automatiseerimiseni:

 • Parandage juurutamise sagedust
 • Saage kiirem aeg lõpptoote turustamiseks
 • Vähendab uute väljaannete ebaõnnestumiste määra
 • See lühendab paranduste vahelist esitusaega
 • Parandab vahepeal taastamise eesmärki

Ühine DevOps stsenaarium

Enne uue tarkvaraprojekti alustamist jõuab kogu tarkvara kohtumispunkti. Meeskond koosneb arendajatest, testijatest, operatsioonide ja tugispetsialistidest. Meeskond teeb plaani täielikult funktsionaalse tarkvara loomiseks, mis on kasutuselevõtuks valmis.

Iga päev võetakse kasutusele uus kood, kui arendajad on selle lõpule viinud. Automatiseeritud testimisprotseduur tagab, kas kood on rakendamiseks valmis. Kui kood saab automatiseerimise testimisprotsessist rohelise signaali, võetakse see kasutusele vähestele kasutajatele. Koodi jälgitakse lühikese aja jooksul, et tagada ettenägematute probleemide puudumine ja selle stabiilsus. Uus kood paigaldatakse seejärel ülejäänud kasutajatele, kui lõplik seire on näidanud, et kood on stabiilne. Pärast kavandamist ja arendamist toimub märkimisväärne osa sammudest ilma inimese sekkumiseta.

DevOps’i küpsuse erinevad faasid

DevOps’i küpsusfaase on palju erinevaid. Siin on peamised fraasid, mida peate teadma.

Juga areng

Enne pideva integreerimise aega kirjutasid arendusmeeskonnad tavapäraselt tohutul hulgal koodi ja seejärel ühendati erinevate meeskondade meeskonnad vabastamiseks. Koodi versioonid olid nii erinevad, et nad vajasid sageli palju muudatusi.

Nende arvu muudatuste tegemine võtab rohkem kui paar kuud. See protsess ei olnud produktiivne.

Pidev integratsioon

See on tava integreerida äsja väljatöötatud kood kiireimalt väljaantava peamise koodiga. Koodi vabastamiseks aitab pidev arendus säästa palju aega.

DevOps seda terminit ei tutvustanud. Pidev integreerimine on ekstreemse programmeerimise metoodikast tulenev vilgas inseneritava. DevOps on selle tava kasutusele võtnud, kuna pideva integratsiooni edukaks teostamiseks on vaja automatiseerimist. Pidev integratsioon on sageli esimene samm DevOps küpsuse poole.

Pidev integratsioon DevOps’i vaatevinklist sisaldab selliseid samme nagu koodi kontrollimine, kasutatavaks koodiks kompileerimine ja mõnede vajalike valideerimistestide käivitamine. ‘

Pidev kohaletoimetamine

See on pideva integratsiooni laiendus ja ka DevOps’i teine ​​etapp.

Pidev tarnimine võimaldab teil lisada täiendavat automatiseerimist ja testimist. Nii et te ei liida koodi mitte ainult põhikoodireaga, vaid saate ka koodi peaaegu valmis kasutusele võtma ilma inimese sekkumiseta.

Tava on hoida oma koodbaas peaaegu kasutuselevõetavas olekus.

Pidev juurutamine

Pidev juurutamine on pideva edastamise edasiarendatud areng. See tava võimaldab meil kasutada kõiki võimalusi tootmises ilma inimese sekkumiseta.

Pideva arendusega tegelev meeskond ei kasuta kunagi ühtegi koodi ilma testimiseta. Kõik värskelt loodud koodid läbivad enne tootmisetappi jõudmist automatiseeritud testimise. Kood on kasutusele võetud vähestele kasutajatele ja seal on automaatne tagasisideahel, mis jälgib kvaliteeti ja kasutab seda enne, kui kood jõuab järgmisele tasemele.

Pidevat arendustööd teevad väikesed ettevõtted, näiteks Netflix, Etsy, Amazon, Pinterest, Flicker, IMVU ja Google jne..

Väärtus

DevOps keskendub väga koostöökultuuri arendamisele ja efektiivsuse parandamisele erinevate DevOps-i tööriistade abil automatiseerimise kaudu. DevOps’i installimiseks oma tarkvaralahenduses peate kasutama nii kultuuri kui ka tööriistade kombinatsiooni.

DevOps Culture

DevOps on eriline kultuur, mis aitab edendada koostööd, vähendada kaost, hallata jagatud vastutust paremini, rakendada automatiseerimist, kvaliteedi parandamist, tagasiside hindamist ja suurendada automatiseerimist.

Agiilsed meetodid on alati olnud tarkvara terviklik viis. Edusammude mõõtmisel teeb vilgas arendusmeeskond seda tarkvara töötamise ajal. DevOps-i vilgas meetod võimaldab tooteomanikel, arendajatel, testijatel ja UX-i inimestel teha tihedat koostööd sama eesmärki silmas pidades.

DevOps Tools

Sisaldab konfiguratsioonihalduse, testimise ja süsteemide loomise, rakenduste väljatöötamise, versioonide juhtimise ja jälgimise tööriistu. Pideva integreerimise, pideva edastamise ja pideva juurutamise juurutamisel vajavad nad erinevaid tööriistu ja samal ajal kasutavad nad ka samu tööriistu. Tarneahelas liikudes peate kasutama rohkem tööriistu.

Tutvugem mõne populaarse tööriista ja tavaga.

Lähtekoodi hoidla – see on koht, kus arendajad saavad registreeruda ja koodi muuta. Lähtekoodi hoidla haldab sisse logitud koodi erinevaid versioone, et veenduda, et arendajad kirjutavad üksteise koodi üle.

Git, Apache Subversion, IBM Rational, Artifactory, Nexus, Eclipse jne on mõned populaarsed koodide hoidlate tööriistad..

Ehitage server: – ehitamisserver on automatiseerimisriist, mida kasutatakse lähtekoodis asuva koodi kompileerimiseks käivitatava koodi alusesse. Mõned kõige sagedamini kasutatavad serveriserverid on Jenkins, SonarQube, Artifactory.

Konfiguratsiooni juhtimine – Nukk, peakokk, Ansible, SaltStack, Run Deck jne aitavad hallata rakenduste ja infrastruktuuri konfiguratsioone, et säilitada keskkondade järjepidevus.

Virtuaalne infrastruktuur – AWS, GCP, Azure on esikolmikus avalike pilveteenuste pakkuja, kes pakub peaaegu kõiki infrastruktuuriteenuseid. Nad pakuvad API-t, mis võimaldab teil infrastruktuuri varustada ja hallata neid nagu koodi.

Järeldus

Loodan, et see annab teile idee DevOpsist ja kui see teid erutab, võite proovida seda veebimeistriklassi muidugi.

Artikkel Payal Goyal

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map