10 head dokkuri õpetust nii algajatele kui ka meisterdajatele

Hea uudis: DevOps on nõudlik. Halvad uudised: kasutate endiselt pärandriistu. Hea uudis: kasutage Dockerit


Selles artiklis, kõigepealt, mõistame DevOps-i ja DevOps-i nõudlust IT-valdkonnas ning seejärel arutame Dockeri tähtsust DevOps-i maailmas, sealhulgas mõnda parimat veebis saadavat õpetust Dockeri õppimiseks..

Mis on DevOps?

Põhimõtteliselt arendatakse IT-tööstuses tarkvara tehnikumide meeskonna poolt ja see tehnikameeskond on jagatud kahe alammeeskonna vahel, mida nimetatakse arendajaks ja operatsioonimeeskonnaks. Arendaja meeskonna ülesanne on koodide abil rakenduse väljatöötamine. Kui kodeerimine on tehtud, tuleb see üle anda operatsioonimeeskonnale, kelle ülesanne on rakendus serverisse juurutada..

See tundub lahe ja nii lihtne, eks?

Kuid oodake hetk; see pole nii lihtne.

Mõlemad meeskonnad on tavaliselt vastuolus mitme teemaga, nagu disain, testimine, turvalisus, sõltuvus, keskkonnamõju ja paljud muud. Nende probleemide tõttu oli arendajate meeskonna ja operatsioonimeeskonna vahel palju “edasi-tagasi”. Need olid peamine probleem ja see tuli lahendada ning lahendada DevOps kontseptsiooni abil.

Tarkvaratööstus käsitleb DevOpsit tavaliselt arendaja ja operatsiooni kombinatsioonina. DevOps on idee, mis toimib sillana tarkvaraarenduse ja töörühma vahel. Tavaliselt teeb DevOps insener koostööd, integreerib ja suhtleb organisatsiooni arendus- ja operatsiooniosakonna vahel. DevOps’i peamine roll on tarkvara arendamise protsessi kõigi etappide pidev jälgimine ja automatiseerimine. Kui vaatame DevOpsi elutsüklit, sarnaneb see lõpmatuse (∞) sümboliga.

See on pidev protsess, mis algab Planeerimine, Kodeerimine, Hoone, Testimine, Vabastamine, Juurutamine, Töötavad, ja lõpeb kell Jälgimine. Need elutsükli etapid saavutatakse tavaliselt DevOps-i tööriistade abil. Git, Jenkins, Splunk, Nagios, peakokk, nukk, võimalik, Docker ja Kubernetes on populaarseimate DevOps-tööriistade loend.

DevOps-i professionaal on sisuliselt IT-spetsialist, kellel on kogemusi DevOps-i tööriistade, skriptide, kodeerimise jms alal.

Nõudlus IT-tööstuses

DevOps-lähenemine on kogu maailmas aidanud ettevõtteid nende arendusprotsesside kiirendamisel palju. On leitud, et DevOps-i spetsialiste palganud ettevõtted on kasutuselevõtutsüklis tohutult hoogustunud ja tõrkeid on vähem või pole neid üldse. Ülemäärase majanduskasvu ja seetõttu ka DevOps-i kultuuri kasutuselevõtu tõttu on ennustatud, et aastaks 2021 on enam kui 50% varandusettevõtetest DevOps-i spetsialistide järele tohutu nõudlus.

Tööstusharu on juba täheldanud DevOpsi inseneride nõudluse hämmastavat kasvu 75% võrreldes eelmise aastaga. Kuna selle profiili jaoks on vaja nišioskusi, on ka selle rolli hüvitise osa atraktiivne.

Glassdoori palga statistika kohaselt on DevOps Engineeri keskmine aastapalk Indias umbes 6 066 455 ₹, USAs 99 604 dollarit, Suurbritannias 45 679 naela aastas ja Saksamaal 58 211 eurot..

Kliki siia teada oma riigi keskmist DevOps-i palka. Palk on tavaliselt suurem nende kandidaatide jaoks, kellel on rikkalikud teadmised DevOpsi tööriistade kohta, ja mõnikord sõltub see ka teie kogemustest selles valdkonnas. Üldiselt näib DevOps-i inseneride karjääri- ja palgaküsimus kogu maailmas väga nõudlik.

DevOps Tools ja Docker

Esimeses osas saime teada, et DevOps on kontseptsioon, mis vähendab arendaja ja operatsioonitiimi vahelisi konflikte. Seda tehakse mõne DevOps-i tööriistaga, mida tavaliselt kasutab DevOps-i insener. Iga DevOps-tööriist lahendab tarkvaraarenduse elutsükliga seotud probleemi. Kui võtate keskkonna ebakõla probleemi, saab selle lahendada Dockeri abiga.

Arutleme kõigepealt probleemipüstitust ja seejärel arutame üksikasjalikult lahendust.

Probleem

Arendusmeeskond on välja töötanud ja ehitanud rakenduse ning see on saadetud testimiseks. Kuna arenduskeskkond ja testimismasinad on erinevad ja seega rakendus ei tööta. Seda probleemi nimetatakse keskkonna ebakõlaks. Nüüd arutame lahendust.

Lahendus

Sellele probleemile on kaks lahendust: esimene on virtuaalne masin ja teine ​​ning kõige olulisem on dokk. Kuid virtuaalmasina probleem on see, et see võtab palju ressursse. Nii et vasakpoolne on Docker, mis on selle probleemi jaoks parim lahendus. Lugege seda, et mõista VM-i ja Dockeri erinevust.

Kuidas see lahendatakse??

Docker on kerge konteiner, mis kordab sama keskkonda mitmes süsteemis. Nüüd töötavad arendajad selle konteineri sees oleva tarkvara välja ja annavad selle konteineri üle testimismeeskonnale. Kuna sellel konteineril on sama keskkond; seega töötab rakendus ilma probleemita ja keskkonna ebakõla probleem on lahendatud.

Niisiis, Docker on tööriist, mis osutub ideaalselt sobivaks DevOps ökosüsteemile.

Miks on Dockeri õppimine hädavajalik??

Dockeri peamine eesmärk on automatiseerida rakenduste juurutamise protsessi, lubades samal masinal töötada mitu konteinerit. Docker garanteerib alati, et kui rakendus töötab hästi arenduskeskkonnas, töötab see ka lavastus- ja tootmiskeskkonnas.

See aitab kõigi muudatuste üle kõrgemat kontrolli saada, kuna need on tehtud samade Dockeri konteinerite abil, ja see aitab omakorda saavutada kõrge tootlikkuse, kõrge investeeringutasuvuse ja kulude kokkuhoiu..

Kõigi nende eeliste tõttu on ettevõtted dokki kasutusele võtnud märkimisväärsel kiirusel. Tänaseks on Dockeri kaudu saadetud üle 35 miljoni rakenduse. Mitte ainult see, vaid seni on alla laaditud üle 37 miljoni Dockeri rakenduse..

Iga ettevõte, mis võttis kasutusele DevOps-kultuuri, kasutab Dockerit, et pakkuda oma klientidele tõhusat ja kiiret rakendust. See on põhjus, miks DevOps-i spetsialiste otsivad ettevõtted peavad otsima Dockeri spetsialisti / professionaali kui peamist nõuet ametijuhendis..

Veebiplatvorm dokkuri õppimiseks

Järgnevalt mainitud on mõned parimad veebis saadaolevad ressursid. Mõlemat neist võib proovida ekspertteadmiste taseme põhjal. Jagan nii teksti kui ka videopõhiste õpetuste linke, mis on sobilikud igat tüüpi kasutajatele, st alustajatele meistritasemele.

��‍�� Videopõhine õpe

Algajale

Dokk Udemy absoluutsete algajate jaoks

See kursus on algajatele õigus juhendaja Demetrius Johnsoni poolt. See on tasuline kursus Udemy teemal. Kõik selle kursuse loengud on lihtsad ja arusaadavad. Kursusega kaasneb demo- ja kodeerimisharjutus, mis aitab meil Dockeri käske harjutada ja kiiresti õppida.

Nullist kangelaseks

See kursus on vabalt saadaval Youtube üles laadinud Edureka. See kursus sobib ideaalselt nii algajatele kui ka professionaalidele, kes soovivad konteinerite omandamist Dockeri kaudu.

Krahhirada

Dockeri juhendaja krahhi kursus Udemy'st

Veel üks maksis ühe Udemy käest; See Kursus algab põhimõistetega ja sukeldub järk-järgult sügavikku. Kuna kursuse pealkiri kajastab, oleks Ideaalne publik nii algajad kui ka professionaalid.

Alustamine

Dockeriga alustamine juhendab Nigel Pluralsightist. See õpetus sobib ideaalselt algajatele; see aitab saada põhjalikku arusaamist Dockeri põhialustest.

Sügav sukeldumine

Doki sügav sukeldumine

See kursus on mõeldud nii algajatele kui ka professionaalidele. See on ka Pluralsighti juhendaja Nigeliga. Kursusel on palju praktilisi laboreid ja harjutusi. Selle kursuse lõpuks saab inimene oma karjääri järgmisele tasemele viia.

Algajast edasijõudnuni

Põhjalik dokk: algajast edasijõudnuni

Viimane nimekirjas on Põhjalik dokk: algajast edasijõudnuni tasuline kursus, mida korraldab Experfy. Nagu nimi ise kajastab, oleks ideaalne publik nii algaja kui ka professionaal. See algab põhialustest ja hõlmab kõiki ettemaksete funktsioone

�� Tekstipõhised ressursid

Docker arendajatele

Docker arendajatele alates harivast

Docker arendajatele on tasuline kursus, mille korraldab õppejõud Arnaud Weil. Õpetus on mõeldud peamiselt arendajatele, kellel on eelteadmisi programmeerimis- või skriptikeelte, näiteks .NET Core, Java, Node.JS, PHP või Python ja JavaScripti jms osas. See algab väga madala tasemega üksikasjadest ja puudutab tipptasemel laskmata meil eksida üheski kõnepruugis. Sellel kursusel on õigus kõigile lugejatele.

Absoluutsete algajate jaoks

Dokiõpetused juhendist TutorialsPoint

Dokiõpetus absoluutsetele algajatele on veel üks Tutorials Point’i tekstipõhine õpetus. See on vabalt saadaval ja selgitab Docker Containeri teenuse kõiki aspekte. See algab ka väga elementaarsete, näiteks dokkijate installimise ja konfigureerimisega, ning liigub järk-järgult edasi selliste edasijõudnute teemade juurde nagu võrgundus ja registrid.

Java arendaja jaoks

Dokiõpetus Java arendajale Java Code Geeksist on Java arendajate seas enim loetud õpetused. Selle on kirjutanud kogenud tarkvaraarendaja Andrey Redko. Selle õpetuse abil saame minimaalse aja jooksul oma dokkripõhise rakenduse üles ja töötama. Kuigi Java-arendajatel on see ausalt öeldes õigus, saavad sellest õpetusest kasu kõik lugejad.

Dokk 101

Dockeri juhendaja: Docker Inc

See õpetus on pärit Dockerilt. See kursus sobib ideaalselt nii algajatele kui ka professionaalidele. See on isemoodi tempo, praktiline õpetus, mis hõlmab põhiasju edasijõudnutele teemadele, nagu pildi loomine ja võrgustike loomine jne..

Järeldus

Lõpuks loodan, et nüüd saate paremini aru, miks on DevOps-i spetsialistid vajalikud ettevõtetele, kes soovivad oma tarkvaratooteid kiiremini ja usaldusväärsemalt turule tuua. Samuti on teil üsna hea idee, miks on oluline Dockerit õppida ja kuhu see DevOps maailmas sobib?.

Sildid:

  • Dokk

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map