WordPress.org a WordPress.com: Jaký je rozdíl?

Můj obsah podporují čtenáři úžasní lidé, jako jste vy. Což znamená, že bych mohl získat provizi. Více zde!


Logo WordPress Cake

Protože se WordPress stává jedním z nejpopulárnějších způsobů vytváření webových stránek, mnoho lidí se ptá, zda potřebují WordPress.org nebo WordPress.com. Lze je shrnout jednoduše jako platformu pro vytváření webových stránek, ale WordPress.org je bezplatná verze, zatímco WordPress.com nabízí bezplatný blog s doplňky za drahou cenu..

Tato příručka prochází všemi různými aspekty každého z nich a jaké výhody nebo nevýhody mají lidé u obou služeb.

WordPress.org
Přehled

Pokud chcete bezplatný blog WordPress, budete pravděpodobně používat WordPress.org. Nabízí tisíce pluginů a můžete si také zakoupit prémiové pluginy. Pokud si chcete přizpůsobit a dělat věci sami, WordPress.org nabízí cenný zdroj. Díky formulářům podpory a výukovým programům je snadné upravit design webových stránek a vytvořit více funkcí, než nabízí tradiční téma WordPress.

WordPress.org vám umožňuje nainstalovat motor WordPress, provést vás vysíláním a nastavením různých kategorií. Existuje tuna podpůrné dokumentace, která vám pomůže vytvořit web s bezplatnými nástroji WordPress.org. Můžete dokonce použít svou vlastní doménu a upravit základní PHP. Pokud chcete přidat jQuery, změnit téma a nainstalovat pluginy, je k dispozici také vše.

Pokud však potřebujete webového hostitele, nenajdete bezplatný hosting s vlastní doménou přes WordPress.org. Můžete si nastavit hosting sami prostřednictvím jiné společnosti a použít název domény při instalaci WordPress, ale existují také možnosti hostování s WordPress, což je místo, kde WordPress.com přichází.

Výhody používání WordPress.org

Kromě bezplatné instalace a přizpůsobení, existuje spousta dalších výhod práce s WordPress.org, včetně:

Plná kontrola nad správou kódu a obsahu
Nainstalujte všechny požadované doplňky, motivy nebo jiný kód
Přizpůsobte si obsah svého srdce
Naučte se, jak programovat s PHP

Jako vždy je nevýhodou práce s volnou stránkou WordPress, tyto nevýhody zahrnují:

    Další bezpečnostní rizika
Potenciál pro instalaci škodlivých témat, pluginů a hack kódu
Žádná personalizovaná zákaznická podpora, pokud dojde k chybě
Pokud používáte soukromého hostitele, mohou se náklady zvýšit, pokud je potřeba větší šířka pásma
Pokud je web zdarma, je pomalejší

Jak vidíte, použití WordPress.org pro vytvoření plného webu je velmi přínosné, pokud se rozhodnete hostovat prostřednictvím jiného poskytovatele. Pokud si však jako svého poskytovatele hostingu vyberete WordPress.com, existuje několik skvělých výhod, i když je to pouze pro bezplatnou verzi blogu..

Přehled WordPress.com

Pokud se vám líbí myšlenka jednoduchého bezplatného blogu, jako je Tumblr nebo Blogger, má WordPress.com také bezplatnou verzi hostovanou na jejich webu. Vaše doména však bude „blog.wordpress.com“, pokud si však doménu nekoupíte. Je to snadný způsob, jak blog zprovoznit, pokud jste v blogování úplně nový, ale oproti placenému hostování a názvu vaší vlastní domény nemusí nabídnout největší výhody..

WordPress.com také nabízí ochranu proti spamu, automatické zálohování, automatické aktualizace, osvědčené zabezpečení a doplňky a služby, které jinde nenajdete. Přizpůsobení je však na webu WordPress.com omezenější. Například pomocí WordPress.org nemůžete nahrát a nainstalovat své vlastní téma.

Je tu také reklamní aspekt. Pokud na svém webu nechcete zobrazovat reklamy třetích stran, můžete je odstranit pouze za 30 $ ročně. Můžete zaplatit za vlastní návrhový balíček, který vám umožní určitou kontrolu nad návrhem motivu, jako je změna písma nebo změna kódu CSS, ale také to stojí 30 $ ročně.

S WordPress.com je vše la carte. To znamená, že si můžete zakoupit další úložný prostor nebo dokonce hostit svá vlastní videa, ale za cenu. Existují také prémiová témata, která si můžete koupit, a které mohou dosahovat až 100 $. Pokud se však rozhodnete, že si chcete koupit hosting, nebudete moci toto téma použít.

Výhody WordPress.com

Existuje několik pozitiv na používání WordPress.com, pokud chcete rychle nastavit blog a začít psát. Zde jsou některé z výhod:

    Žádné poplatky za zvýšený provoz
Malá až žádná bezpečnostní rizika
Nemusíte spravovat server ani chatovat s FTP
Plná koncentrace na váš obsah
Rychlé, snadné a bezplatné nastavení

Existují také některé nevýhody, pokud jde o tuto možnost. Za prvé, nezískáte tolik svobody jako s WordPress.org. Některé další nevýhody patří:

    Omezený výběr bezplatných pluginů, motivů a nastavení
Prostřednictvím reklamy WordPress na svém blogu nevyděláváte žádné peníze
Vlastní doména je 25 USD ročně
Další úložiště, přizpůsobení a hosting videa jsou drahé

Pokud nechcete najít hostitele a chcete se pouze nastavit pomocí blogu, může být pro vás WordPress.com tou pravou volbou. Je rychlé se zaregistrovat na WordPress.com a začít publikovat. Dostanete také velkou podporu od WordPressu a můžete dokonce vyřešit problémy s někým, pokud se něco pokazí. Nemusí to však být ideální, pokud chcete svůj web zpeněžit nebo udělat něco jiného než blog.

Který z nich si vybrat: WordPress.Org nebo WordPress.com?

Rozhodnutí je skutečně na vašich potřebách a budoucích plánech pro váš web. Existuje několik různých způsobů, jak se na ně podívat.

Chcete hodně kontroly?

Pak byste měli jít s WordPress.org. Pokud zvolíte WordPress.com, nebudete mít tolik doplňků, motivů a možností přizpůsobení. Otevřená platforma WordPress.org vám umožňuje přizpůsobit kód, nahrát vlastní témata a přidat jakýkoli typ pluginů, které chcete.

Máte peníze na hostování?

Pokud můžete platit za svou vlastní doménu a hosting, měli byste také jít s WordPress.org. Přestože je WordPress.com v zásadě zdarma, budete muset v budoucnu platit více za rozšíření. Pokud chcete svému blogu poskytnout skutečnou svobodu, můžete si zakoupit vlastní doménu a hosting, což vám umožní nainstalovat WordPress přes WordPress.org a začít přizpůsobovat své stránky. Je to také nejlepší způsob, jak dostat své stránky tam, aniž by byla k dispozici doména, která vypadá levně, například „blog.wordpress.com“. Díky kreativnější kontrole a vlastnímu hostiteli můžete expandovat, když budete v budoucnu potřebovat a mít kontrolu nad sebou.

Pokud však nemáte peníze na hostování, můžete začít bezplatnou verzí WordPress.com a zjistit, kam vás váš blog zavede. Pokud chcete pouze psát, sdílet obrázky a videa, může být jednodušší jít i s bezplatnou verzí. Přestože na vašem webu může vypadat řezačka souborů cookie s tématem zdarma, možná nebudete chtít přizpůsobit CSS nebo nevíte, jak změnit CSS. Pokud jste právě začínají, WordPress.com je skvělý způsob, jak si na blogování online zvyknout zcela zdarma.

Kolik úsilí můžete vložit?

Webové stránky WordPress.com vyžadují jen málo nebo žádné úsilí. WordPress se postará o všechny vaše zabezpečení a aktualizace, takže jste neustále aktualizováni pomocí nejnovějších pluginů a souborů WP. Nebudete muset vědět, jak upgradovat sami nebo zvládnout své vlastní zabezpečení v jam, pokud nové zneužití náhle představuje riziko pro váš web.

Pokud se chcete snažit porozumět a učit se WordPress, budete moci upgradovat docela snadno. Budete však muset pochopit rizika instalace pluginů, kódu a témat, která jsou škodlivá a představují problémy pro vás a vaše návštěvníky.

Pokud nechcete spolupracovat s jiným poskytovatelem hostingu nebo nechcete přizpůsobit CSS a instalovat vlastní motivy, je WordPress.com také nejlepší volbou. Nemusíte vědět, jak vytvořit nebo změnit svá témata, ale ztratíte mnoho přizpůsobení. To znamená, že váš blog bude mít více vzhledu řezačky souborů cookie a nebude vyniknout. Je to stále dobrá volba, pokud vše, co potřebujete, je platforma pro psaní a obrázky.

Máte velké plány do budoucna?

Pokud chcete, aby se váš web rozrůstal nebo máte v úmyslu svůj web zpeněžit, musíte jít s WordPress.org a použít svůj hosting. WordPress.com vám však poskytuje veškerou potřebnou šířku pásma, pokud se najednou dostanete na přední stránku Reddit pomocí kočičího memu. Jak dlouho však tato sláva vydrží, záleží pouze na vašem obsahu a nikoli na použitelnosti vašeho blogu, protože se nebudete moci přizpůsobit.

Nebudete muset hradit žádné náklady na nadměrné náklady, protože hostitelé mají tendenci účtovat poplatky, když při těchto příležitostech překročíte šířku pásma. Váš web se může ve skutečnosti skládat s tolika lidmi, kteří se pokoušejí připojit, pokud si vyberete svůj vlastní hosting s WordPress.org a nemáte dostatečnou šířku pásma pro podporu.

Jednoduchý způsob výběru

Pokud chcete jen psát, nechcete se obtěžovat s CSS a nestaráte se o reklamu na svém blogu, měli byste jít s WordPress.com. Nabídne vám jednoduchou platformu, pomocí které můžete získat tisíce slov, a přesto můžete sdílet obrázky a videa.

Pokud však chcete vytvořit ziskový web, který si můžete v budoucnu přizpůsobit a rozšířit, měli byste jít s WordPress.org. Dozvíte se také více o vývoji webových stránek, zásuvných modulech a tématech, které vám mohou v budoucnu pomoci vytvořit další weby.

Rychlá poznámka: Pamatujte, že mnoho společností, jako je Bluehost, může mít k dispozici jednoduché způsoby, jak snadno nainstalovat skript WordPress. Podívejte se na 10 tvůrců webových stránek Powerhouse and More a prohlédněte si možnosti a klikněte na odkaz a zjistěte, zda ano.  

Publikoval a vytvořil Christopher Pontine a Cynthia Adams
Obrázek Kredit: ahockley

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map