Právní stránka elektronického obchodu: Co je třeba vědět

Můj obsah podporují čtenáři úžasní lidé, jako jste vy. Což znamená, že bych mohl získat provizi. Více zde!


Stručná poznámka: Toto je pro vaše potěšení ze čtení a abych vám dal nějaký nápad, nejsem právník FYI (vedlejší poznámka: někdy si myslím, že jsem). Takže čtěte dál a získejte lepší pochopení některých věcí, ale vždy se poraďte s někým, kdo praktikuje PRÁVO, abyste získali každý kousek skládačky.

Žluté pole s říká

Se vším, co se v těchto dnech pohybuje online, je snadné se podívat na výhody. Internetové obchody mohou prodávat produkty z jakéhokoli místa a odesílat je na jakékoli místo. Lze k nim přistupovat globálně odkudkoli na webu. Mohou řídit provoz pomocí inteligentních strategií a omezit tiskovou reklamu. Existují však i některé právní otázky, které je třeba zvážit elektronický obchod.

Existuje několik způsobů, jak dodávat produkty založené na nákupech na webu. Vzhledem k tomu, že v dnešní době jsou online nejrůznější firmy, je každá právní situace v transakci nebo obchodu zvlášť. Toto je několik příkladů, kdy se právní znalosti hodí pro elektronický obchod.

Online dodání zboží a služeb

Pokud máte elektronická média, která chcete sdílet nebo prodávat, pravděpodobně používáte nějaký druh média přes internet. Můžete si stáhnout softwarový balíček zakoupený na Amazonu nebo si můžete zakoupit hudbu z iTunes a umístit ji na iPad. V některých případech si můžete zakoupit měsíční službu, za kterou platíte. Co se stane, pokud služba nefunguje správně nebo se stane nedostupnou? Co se stane, pokud budete potřebovat pokyny v různých jazycích pro globální zákazníky? U některých elektronických transakcí je třeba zvážit některé hlavní problémy. Tyto zahrnují:

 • Řádné online smlouvy a podmínky
 • Povinnosti uchovávání záznamů
 • Původní dokumentace pro účely daně
 • Dovozní a vývozní předpisy pro mezinárodní prodej
 • Burzovní kontrolní předpisy
 • Zákony o ochraně zahraničních údajů
 • Zabezpečení webu a ochrana proti podvodům

Z tohoto důvodu musí weby dnes mít prodejní podmínky, které jsou snadno dostupné na stránce „Podmínky“ nebo „Podmínky používání“. Vaše podmínky prodeje a podmínky použití by měly být v souladu s ostatními. Měli byste také uvést konkrétní podmínky, které se vztahují na elektronické transakce. Na stránce „Smluvní podmínky“ musíte také řešit zásady vrácení peněz a zásilky nebo nastavit samostatnou oblast, kde se diskutuje o návratech a výměnách..

Pokud používáte elektronické doručovací prostředky, měly by být také zabezpečeny, aby nedošlo k jiným právním problémům. Vadné doručení nebo nedostupnost byste měli řešit také ve svých podmínkách.

Postupy zpracování plateb, prodeje a doručení

Při nákupu a přijímání produktů z internetových obchodů je jednoduchý proces, kterým je třeba porozumět. Proces začíná výběrem produktu, který pak přejde na umístění objednávky. Nakonec je zpracování plateb. Všechny tyto nákupní body musí být pro zákazníka bezpečné a efektivní. Po zpracování platby začíná přeprava. S lodní dopravou se potýkají všechny druhy problémů, ale především internetoví obchodníci mohou zapomenout zjistit, kam doručují a kam ne. Pokud máte určitou geografickou dostupnost pro své produkty, musíte tyto podmínky umístit do svých prodejních podmínek a jasně uvést, kam na svůj web odesíláte..

Pokud se chcete vyhnout legálním bitvám, měli byste určit určité zeměpisné oblasti, kde jsou nákupy přijímány. To znamená, že zákazníci mimo tyto oblasti nejsou oprávněni nakupovat nebo přijímat produkty. Je také důležité uznat vládní orgány a vyhnout se jakýmkoli právním bitvám, které vám mohou zakazovat prodej v určitých oblastech. Nikdy byste neměli zpracovávat žádné transakce z oblastí, které nejsou způsobilé k přijímání produktů.

Chcete-li nastavit podmínky pro online prodej, měli byste se podívat na podmínky tradičního prodeje. Vaše podmínky online by také měly být v souladu s jakýmkoli obalem vašich produktů, jako je záruka nebo omezení. Rovněž je třeba se zabývat zásadami vracení a vrácení peněz. Před dokončením nákupu byste měli mít aktivní souhlas s podmínkami prodeje. Online obchodníci to obvykle umístí těsně nad tlačítko úplného nákupu a zákazníci nemohou nakupovat, dokud nezaškrtnou políčko, v němž uvedou, že si přečetli podmínky prodeje.

Měli byste mít také platné zásady pro neplacení a podvody. Možná budete chtít poskytnout alternativní způsoby objednávání, například telefonické objednání. Můžete si najmout profesionála v oblasti informačních technologií, aby se podíval na vaše transakční metody a software a zajistil tak, že je to bezpečné pro vaše podnikání a zákazníky.

U mnoha firem v ohrožení shromažďování osobních údajů musíte jasně uvést ve svých obchodních podmínkách, pokud shromažďujete jakákoli data nebo jak jsou data na vašem webu chráněna. Váš web by měl být bezpečný, aby si získal důvěru pro své zákazníky.

Je důležité, abyste měli podmínky, které byste měli vynutit, pokud by problém někdy nastal. Většina z nich bude pokryta vašimi podmínkami. Zajistíte-li, že váš web je zabezpečený a že vaši zákazníci aktivně přijímají nebo odmítají podmínky prodeje, můžete se umístit na bezpečnější pozici pro online obchodování.

Problémy s doručováním online

Většina transakcí online dnes probíhá za několik sekund. Od výběru až po doručení si lidé mohou klepnutím na tlačítko stáhnout hudbu, filmy, hry a aplikace. Digitální obsah se neustále mění, distribuuje a duplikuje ve velkém množství po celém internetu. Obsah je často ohrožen pirátstvím a neoprávněným použitím kvůli určitým uživatelům internetu.

K ochraně vašeho digitálního obsahu byste měli mít jasně definovaná autorská práva, ochranné známky a patenty. Měli byste jasně uvést, jak může být váš digitální obsah použit nebo nepoužíván, stejně jako trest za to. Měli byste si také přečíst zákony o obsahu a licencování, abyste se ujistili, že jste chráněni v zemích, ve kterých prodáváte obsah, protože by mohlo dojít ke konfliktům.

V boji proti pirátství nedošlo k velkému úspěchu. Existují způsoby, jak vodoznak a změnit obsah online, aby byl připojen k jednomu účtu, ale vyžadují intuitivní návrh a implementaci. Vždy byste měli zvážit potenciální riziko a odměnu za veškerý digitální obsah, který vydáváte online. V některých případech se můžete rozhodnout doručit obsah offline.

O právech souvisejících s autorskými právy a licencemi můžete vždy konzultovat s právníkem. Měli byste zajistit, aby byl váš digitální obsah chráněn a aby v případě konfliktu autorských práv mohla být uplatněna zákonná práva.

B2B nebo B2C

B2B je prodej mezi podniky, zatímco B2C je prodej mezi zákazníky. Stránka B2B má jiné obavy než B2C. Například B2B se více zaměřuje na řízení dodavatelského řetězce. Obchodníci a distributoři mohou obchodovat přímo na webu prostřednictvím elektronického převodu objednávek, plateb a faktur. Weby B2C jsou weby jako Amazon nebo eBay, které se zaměřují na poskytování produktu zákazníkovi. Každý typ webu má jiné právní obavy.

Různá průmyslová odvětví mají navíc zvláštní obavy. Pokud například prodáváte autodíly, pravděpodobně budete chtít zahrnout podmínky pro základní poplatky, které musí být vráceny, abyste mohli získat slevu. Při vytváření podmínek byste měli vždy zvážit typ podnikání, kterému jste a komu prodáváte. Konzultováním s IT profesionálem nebo prohlížením podobných online prodejců se můžete dozvědět více o tom, jak byste měli rozvíjet své smluvní podmínky.

Dnešní nejnaléhavější legální bitvy s elektronický obchod zahrnují bezpečnost, mezinárodní prodej a přepravu. Zákazník musí nevyhnutelně věřit tomu, co jim prodáváte, a musí věřit, že prodáváte dobrý produkt nebo službu, aniž byste se pokusili ukrást jejich informace. Zákazníci se vyhnou obchodování s firmami online, které mají špatnou pověst pro vadné produkty, zneužívané zásady vrácení peněz a špatné postupy při zasílání.

Rostou také náklady na bezpečnost. Napsáním podrobných podmínek a podmínek prodeje se můžete vyhnout většině právních problémů, ale měli byste se také ujistit, že dodržujete místní, státní a federální zákony. Nastavením webu s jasně stanovenými informacemi o autorských právech a licencích můžete také zabránit některým případům krádeží, i když většina dnešního digitálního obsahu je nějakým způsobem duplikována.

Vytvořil a publikoval Christopher Pontine a Cynthia Adams

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map