Požadavky na webhosting

Požadavky na webhosting

Při výzkumu webhostingové společnosti existuje několik důležitých věcí, měli byste dávat pozor. Cena je samozřejmě důležitým rozhodovatelem, pokud jde o výběr webhostingové společnosti, ale existují další důležité funkce, které byste měli zohlednit. Víte, jaké funkce opravdu potřebujete?


požadavky na webhosting musí mít

Jedním z nejdůležitějších rozhodnutí, které budete muset učinit při zahájení webové stránky je výběr hostingové společnosti. Může to být těžké rozhodnutí. Existuje spousta společností nabízejících hostingové služby a každá inzeruje, že jsou nejlepší. Každý z nich slibuje neomezený prostor, neomezenou šířku pásma, 0% prostoje, snadné použití a nepřetržitou technickou podporu.

Jak na světě byste měli vědět, komu věřit? Jak můžete pochopit všechny technické mumbo-jumbo ve všech těch reklamách?

Deset musí mít funkce Webhostingové společnosti by vám měly nabídnout

Pojďme se podívat na to, co opravdu potřebujete od webhostingu. Jakmile to víte, výběr nejlepší webhostingové společnosti podle vašich potřeb bude hračkou.

Ovládací panel cPanel

Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou je třeba vyhodnotit, je kontrolní panel. Odtud budete ovládat své webové stránky. Musíte udělat určité věci, jako je nastavení e-mailového účtu, instalace WordPressu, zálohování vašich stránek a další. Aby to bylo možné snadno, i když nemáte ve svém těle technickou kost, potřebujete snadno srozumitelný a snadno použitelný ovládací panel. Jedním z nejlepších je cPanel.

Používání cPanelu je velmi snadné. Být schopen zvládnout většinu údržby, kterou vaše webové stránky potřebují, místo čekání na technickou podporu, vám ušetří čas a umožní vám soustředit se na růst vašeho webu. Přemýšlejte o tom. Opravdu chcete čekat 24 hodin na založení nového e-mailového účtu, když si jej můžete nastavit za méně než 5 minut?
Vaše webhostingová společnost musí poskytnout jednoduchý a snadno použitelný ovládací panel, například cPanel. Umožňuje provádět běžnou údržbu, kterou potřebujete, rychle a efektivně.

Instalace skriptu jedním kliknutím

Dobrý hosting společnost nabídne 1 klikněte na automatický instalátor pro mnoho populárních programů. Instalace některých webových platforem jako WordPress, Joomla a Drupal může být složitá, zejména pro začátečníky. Chcete-li například nainstalovat WordPress, musíte nainstalovat blogový software, poté vytvořit databázi, poté propojit databázi s blogovacím softwarem atd..

S programem jako Fantastico nemusíte dělat všechno. Jednoduše otevřete Fantastico, odpovězte na několik krátkých otázek a klikněte na Instalovat. Za pár minut je WordPress nainstalován na vašem webu a je připraven začít jej používat.
Před registrací u hostitelské společnosti se ujistěte, zda nabízejí Fantastico, Softaculous nebo jiný typ instalačního programu s jedním kliknutím. Pokud ne, důrazně doporučuji najít jinou hostingovou společnost.

Zákaznická podpora 24/7

Nezáleží na tom, kdo jste nebo kolik toho víte, v určitém okamžiku budou všichni potřebovat technickou podporu. Při vytváření a provozování webových stránek vznikají otázky, na které je třeba odpovědět okamžitě. Když nastanou tyto situace, musíte mít k dispozici technickou podporu 24 hodin denně 7 dní v týdnu.

Dobrý web hosting společnosti budou mít více způsobů, jak získat podporu. Obvykle nabídnou bezplatné číslo, e-mailovou podporu, systém vstupenek a live chat. Mnoho společností má databázi znalostí, kterou můžete prohledat a zjistit, zda existuje návod, jak vyřešit váš problém.

Možnosti zálohování dat

Trvá to jen jednou, než se váš web zhroutí, aniž by byl zálohován, aby se vám otevřely oči důležitá záloha vašeho webu je. Jeden hacker může vzít roky práce. Zálohování dat není volitelné, je to nutné.
Většina webhostingových společností nabízí určitou formu zálohování. Některé, například Bluehost, dokonce nabízejí bezplatné denní zálohy. Zkontrolujte, zda hostitelská společnost pravidelně plní zálohu vašich stránek. To vám umožní obnovit váš web, pokud se stane nemyslitelné.

Ujistěte se, že můžete svůj web snadno zálohovat pomocí ovládacího panelu. Zkontrolujte také, zda lze zálohy snadno obnovit sami, aniž byste museli čekat na to, než to provedou pracovníci podpory.

Emailová adresa

Když otevřete web podnikání, budete s největší pravděpodobností chcete mít k vašemu webu přidruženou e-mailovou adresu jako [chráněn e-mailem] Musíte zjistit, zda vám to hostitelská společnost umožňuje.

Zjistěte, zda existuje limit pro počet e-mailových účtů povolených hostitelskou společností. Další důležitou funkcí je množství prostoru vyhrazeného pro e-maily. Některé společnosti poskytnou malé množství prostoru bez poplatků a poté se vás pokusí prodat více místa, když to budete potřebovat. Pokud si myslíte, že budete potřebovat spoustu e-mailového prostoru, hledejte jej při rozhodování o tom, kterého hostitele zvolit.
Je třeba zvážit i další věci. Možná budete chtít nastavit automatickou odpověď nebo předat e-maily jinému účtu. Je dobré zjistit, zda vám to hostitelská společnost umožňuje.

FTP přístup

Abyste mohli svůj web vidět na internetu, musíte nahrajte své soubory a data vaší hostitelské společnosti. Můžete použít funkci nahrávání na ovládacím panelu hostitelských společností, ale obvykle je to časově náročné, protože musíte nahrát vždy jeden soubor najednou. Mnohem lepší způsob nahrávání souborů je použití FTP.

Použití FTP účtu je pravděpodobně nejrozšířenější metodou. Díky tomu můžete snadno přenášet soubory mezi počítačem a webovým hostitelem. To vám umožní navrhnout webové stránky v počítači a poté je nahrát na web hostitele.
Zkontrolujte, zda vaše webhostingová společnost má přístup k FTP. Možná si nemyslíte, že je nyní potřebujete, ale v blízké budoucnosti vám nebude mít FTP problém. Je mnohem lepší zajistit, aby vaše nová hostingová společnost umožnila nahrávání pomocí FTP.

Zásady vrácení peněz

Podívejte se na záruka vrácení peněz hostitelská společnost nabízí. Ujistěte se, že jasně pochopíte, kdy zkušební doba končí. Zjistěte, co se stane, pokud zrušíte zkušební období. Obdržíte plnou náhradu nebo se jedná o storno poplatek?

Zjistěte, co se stane po skončení zkušební doby. Nabízí hostitel poměrné vrácení peněz nebo účtuje storno poplatek? Pokuste se najít hostitelskou společnost, která nabízí 100% záruku vrácení peněz během zkušební doby bez storno poplatku. Pokud najdete společnost, která nabízí zkušební vrácení po zkušební době, je to velký bonus.

Více domén

V dnešní době mnoho lidí vlastní více než jednu doménu. I když ještě nemáte více domén, pravděpodobně budete v budoucnu. Než se zaregistrujete pro hostování, zkontrolujte, zda můžete hostit více než jednu doménu. Mnoho společností umožňuje neomezené domény. Některé společnosti, zejména menší a levnější, omezí počet domén.

Zaregistrujte se do společnosti, která umožňuje neomezené domény. Pokud tak učiníte nyní, nebudete muset později změnit hostingové společnosti.

Možnosti upgradu serveru

Nezáleží na tom, co říká reklama o tom, že máte neomezený prostor a šířku pásma pro vaše webové stránky. Díky sdílenému hostování sdílíte šířku pásma s jinými weby. Pokud některý z těchto webů začne mít větší provoz, zabere větší šířku pásma. Výsledkem je, že budete mít menší šířku pásma a to může negativně ovlivnit vaše stránky.

Sdílený hosting je docela dobrý a můžete si vytvořit velký web a získat velké množství provozu bez problémů. Nicméně, když vaše webové stránky rostou příliš velké pro sdílený hosting, budete muset upgradovat na dedikovaný server nebo VPS. Tyto upgrady poskytují více paměti, úložiště a energie. Před výběrem webového hostitele zkontrolujte, zda nabízejí upgrade. Pokud nemají dedikované servery, pokračujte v nákupu a najděte jinou společnost, která tak učiní, až přijde čas, bude snadné upgradovat.

Záruka dostupnosti serveru

To je mnoho, které mnoho lidí přehlíží. Pokud váš web nefunguje, nikdo jej neuvidí. Pokud uživatel najde váš web pomocí vyhledávače, jako je Google, ale nemá přístup na váš web, odejde a přejde na jiný web.

Dnes standard pro provozuschopnost je 99,9%. Najděte společnost, která tuto záruku nabízí.

Závěr

Když začnete nakupovat pro webhosting, mějte na paměti těchto 10 funkcí. Pokud věnujete trochu času nakupování webhostingu, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám, ušetří vám čas a frustrace později na cestě..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map